16:18 03.12.2019

Громадська рада при Держкомтелерадіо просить доопрацювати законопроект №0931 через можливий вплив на об'єктивність у журналістиці

1 хв читати
Громадська рада при Держкомтелерадіо просить доопрацювати законопроект №0931 через можливий вплив на об'єктивність у журналістиці

Громадська рада при Державному комітеті України з питань телебачення та радіомовлення (Держкомтелерадіо) звернулася до комітету Верховної Ради з питань свободи слова із закликом направити на доопрацювання законопроект №0931, положення якого нібито можуть загрожувати свободі вираження поглядів і переконань, а також об'єктивній журналістиці.

"Громадська рада при Держкомтелерадіо затвердила звернення до комітету Верховної Ради України з питань свободи слова з проханням повернути проект закону №0931 від 29.08.2019 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)" на доопрацювання", - йдеться в повідомленні прес-служби Держкомтелерадіо.

Зазначено, що занепокоєння громадськості викликала перспектива розширення повноважень уповноваженого Верховної Ради з прав людини, якому надаватиметься право видавати за результатами розгляду звернень осіб або груп осіб обов'язкові для виконання вимоги (приписи) щодо усунення порушень законодавства у сфері відвертання та протидії дискримінації.

"Таким чином, будь-які слова або критичні судження журналіста у матеріалі можуть бути розтлумачені як дискримінація, множинна дискримінація або дискримінація за асоціацією за будь-якими ознаками. А це потенційно гарантує притягнення до відповідальності і накладення штрафів", - йдеться у зверненні громадської ради при Держкомтелерадіо.

Згідно з повідомленням, на думку медійних громадських організацій, такі зміни в законодавстві загрожуватимуть свободі вираження поглядів і переконань, а також об'єктивній журналістиці.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Путін готовий обговорювати із Зеленським двосторонні відносини в Москві, але для вирішення проблем Донбасу запропонував йому зустрітися з головами "ДНР" і "ЛНР"

Нардеп Дунда закликав президента і РНБО перевірити статки керівників митниці за останні 10 років

Порошенко: Роздача російських паспортів сотням тисяч громадян України - це фактор небезпеки, який вимагає реакції влади

Позачергові засідання ВР мають бути присвячені актуальним викликам - Разумков

Ініціативна група 22 травня визначить формулювання питання щодо землі на всеукраїнському референдумі - Тимошенко

Пєсков: "Червона лінія" в російсько-українських відносинах проходить "на рубежі наших національних інтересів"

Путін сам відповість на пропозицію Зеленського про зустріч на Донбасі - Пєсков

Посол Грузії в Україні повернувся до Києва - МЗС

Гройсман: До України потрібно запрошувати не Путіна, а союзників і партнерів

Згадка Путіним України у щорічному посланні могла б зірвати його план поторгуватися з США, вважає Рахманін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА