17:37 03.12.2019

ВР ухвалила в першому читанні законопроект №1210 із поправками до Податкового кодексу

2 хв читати
ВР ухвалила в першому читанні законопроект №1210 із поправками до Податкового кодексу

Верховна Рада України прийняла за основу жорстко розкритикований бізнесом законопроект №1210 із поправками до Податкового кодексу, які передбачають норми трансфертного ціноутворення, введення плану дій BEPS з протидії ухиленню від сплати податків, а також підвищення низки рентних ставок.

Як передає кореспондент агентства, законопроект у першому читанні підтримали 232 депутати за необхідних 226 голосів; при цьому за альтернативний законопроект 1210-1 нардепи віддали лише 225 голосів.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу") зобов'язався внести до другого читання законопроекту низку компромісних поправок, зокрема вилучити норму про підвищення рентних ставок на видобуток газу.

"Уже на сьогодні ми в процесі відкритого обговорення - з присутністю в робочих групах медіа, бізнесу, експертів, Мінфіну та Держподаткової служби - вже досягли домовленостей, які я як голова податкового комітету подам до другого читання", - сказав Гетманцев, представляючи законопроект з парламентської трибуни у вівторок.

Він під стенограму зачитав передбачувані компромісні поправки. Зокрема, в редакції до другого читання Гетманцев пропонує перенести запровадження концепції оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній (КІК) на 2021 рік, а також збільшити неоподатковуваний ліміт КІК із EUR1 млн до EUR 2 млн.

Окрім цього, до другого читання Гетманцев має намір запропонувати вилучити з законопроекту розкритиковані бізнесом норми про оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціну продажу), скасування положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшення штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями, оподаткування курсових різниць.

Ставки щодо ренти на видобуток залізної руди мають бути до другого читання визначені в розмірі, компромісному для галузі та держави. "Ми сьогодні обговорюємо цей розмір на рівні 12%", - зазначив Гетманцев.

Раніше законопроект №1210 під авторством Гетманцева викликав жваві дискусії в комітеті, після чого в парламенті було зареєстровано альтернативний №1210-1 авторства Олексія Ковальова (фракція "Слуга народу"). Проте і цей законопроект розкритикували у бізнес-колах.

"Ми розпочали розгляд цього законопроекту кілька місяців тому саме з цієї версії (1210 - ІФ), яка була гіршою. Навіть автори це визнали. Ми провели 50 різних засідань, обіцяли бізнесу зміни. І повернулися до найгіршої версії", - сказала після ухвалення законопроекту Ольга Бєлькова (фракція "Батьківщина").

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський вимагає від правоохоронців за два тижні встановити причетних до запису розмов на зустрічі Гончарука з представниками НБУ

Гончарук заявляє, що передав Зеленському заяву про відставку, написану на ім'я спікера ВР

Уряд продовжить роботу в штатному режимі до політичного рішення президента - Гончарук

Гончарук подав заяву про відставку Зеленському з етичних, а не правових міркувань - нардеп Качура

Декілька міністрів публічно підтримали позицію Гончарука

Помічник Зеленського Єрмак: Якщо потоки фейків і бруду - це плата за звільнення наших людей та емоції на обличчях їхніх рідних, то я готовий її заплатити

Уряд перебуває на консультаціях у зв'язку зі зверненням прем'єра про відставку

Зеленський призначив Ігоря Вуїва начальником УСБУ в Хмельницькій області

Зеленський отримав заяву Гончарука про відставку і розгляне її

Президент Європейської ради Мішель у першій телефонній розмові з Путіним підтвердив підтримку територіальної цілісності України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА