18:56 03.12.2019

Три фракції ВР окреслили "червоні лінії" для Зеленського на переговорах у "нормандському форматі"

2 хв читати
Три фракції ВР окреслили "червоні лінії" для Зеленського на переговорах у "нормандському форматі"

Парламентські фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос" оприлюднили спільну заяву про необхідність дотримання президентом України Володимиром Зеленським на переговорах у "нормандському форматі" "червоних ліній".

"Усвідомлюючи ризики для безпеки і національних інтересів України, реалізації європейського та євроатлантичного вибору українського народу, які виходять із триваючої агресії Російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у "нормандському форматі" принципових позицій, "червоних ліній", порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні", - йдеться в тексті заяви, оприлюдненому на сайті партії "Євросолідарність" у вівторок.

Фракції окреслили такі "червоні лінії":

- жодних компромісів щодо унітарної держави і ніякої федералізації;

- жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу;

- жодних політичних дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу, до виконання умов безпеки і деокупації; виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном;

- жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну;

- жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

Політичні сили вимагають забезпечення принципу - спершу безпека, включно з усеосяжним припиненням вогню, виведення російських військ і зброї з території України, а також повернення контролю України над українсько-російським кордоном.

"У зв'язку з цим координуємо свої дії для забезпечення непорушності цих "червоних ліній" і дотримання національних інтересів нашої держави. І закликаємо усі державні партії і громадські організації долучитися до спільної боротьби щодо захисту України", - йдеться в заяві.

Заяву підписали лідери політичної партії "Євросолідарність" Петро Порошенко, партії "Голос" Святослав Вакарчук, ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА