Політика

МЗС України висловило Росії протест у зв'язку із засудженням українця Сейтосманова до 17 років позбавлення волі

Міністерство закордонних справ України висловило Росії протест у зв'язку з вироком Південного окружного військового суду українцеві Енверу Сейтосманову за сфабрикованими обвинуваченнями в тероризмі, згідно з яким його засуджено до 17 років позбавлення волі та відбування покарання в колонії суворого режиму.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест російській стороні у зв'язку з вироком Південного окружного військового суду (м. Ростов-на-Дону) громадянину України Енверу Сейтосманову за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі", - йдеться в заяві МЗС України.

У відомстві вказали на відсутність доказової бази та складу злочину в діях Сейтосманова.

"Це судове рішення в черговий раз стало наочним свідченням карального та неправового характеру «російської феміди», яка застосовує антитерористичне законодавство РФ як інструмент політичних репресій проти представників кримськотатарського народу", - йдеться в заяві.

МЗС України також закликало міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму, звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України в РФ та на тимчасово окупованих територіях України, та відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Російська Федерація має в повному обсязі виконати резолюції Генасамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ про застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, наголошує в зовнішньополітичне відомство України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ