Політика

Пєсков: За підсумками нормандського саміту може бути ухвалено документ незобов’язального характеру

В Москві є стриманий оптимізм щодо перспектив російсько-українських відносин у зв'язку із запланованим у Парижі самітом у нормандському форматі, за його підсумками може бути ухвалено документ незобов’язального характеру, повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

В ефірі телеканалу "Дождь" у четвер Пєскова запитали, чи слід очікувати "прориву" за підсумками саміту в "нормандському форматі".

"Дивіться, якщо ви говорите "прорив у російсько-українських відносинах", то так, є дуже обережний, дуже стриманий оптимізм", - сказав Пєсков.

Він пояснив, що лідери "вже неодноразово говорили телефоном, і це було конструктивне спілкування".

"Якщо такий самий конструктивний дух буде продовжено й під час очної зустрічі, це створить передумови для полегшеного виходу на якісь рішення, які хвилюють обидві сторони. Що це буде - ми знаємо весь набір проблем, - але яким чином це спільне розуміння буде знайдено під час зустрічі, наразі говорити передчасно", - сказав Пєсков.

Прес-секретаря запитали, чи слід очікувати за підсумками саміту в Парижі "якоїсь угоди, усної чи письмової".

"Очевидно, що угоди не буде, і ніхто не очікує ніякої угоди. Це було б завищеними очікуваннями, від чого ми, до речі, дуже енергійно застерігаємо", - сказав Пєсков.

Прес-секретар президента РФ наголосив, що перший позитивний момент - це вже сама зустріч.

"Друге - дійсно, було виконано домашню роботу, і певний документ, поки що рано говорити, як його буде названо, але певний документ, можливо, буде ухвалено за підсумками зустрічі. Це незобов’язальний документ, незобов’язальна угода", - сказав Пєсков.

При цьому, за його словами, "у будь-якому разі, в ньому можна очікувати, що будуть зафіксовані якісь точки, щодо яких є спільне розуміння".

"Це не означає, що спільне розуміння абсолютно за всіма аспектами цієї складної проблеми", - сказав він.

Так чи так, за його словами, "відбудуться окремі двосторонні зустрічі президента Путіна з усіма учасниками "нормандського формату", що також дуже цінно в нинішній ситуації".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ