Інтерфакс-Україна
17:12 12.12.2019

Країни ГУАМ домовилися посилити співпрацю щодо ЗВТ і створення транспортного коридору

2 хв читати
Країни ГУАМ домовилися посилити співпрацю щодо ЗВТ і створення транспортного коридору

 Країни-члени Організації за демократію та економічний розвиток (Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова, ГУАМ) на засіданні в Києві у четвер домовилися тісніше співпрацювати щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ) і створення транспортного коридору, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Ми домовилися, що фокусуватимемося на поглибленні економічної співпраці. Є два пріоритетних напрями. Перший - це зона вільної торгівлі; ми солідарні в тому, що між нашими країнами не має бути торговельних кордонів і бар'єрів, компанії країн мають торгувати вільно", - сказав Гончарук на брифінгу за результатами пленарного засідання.

"Другий амбітний проект, який ми сьогодні обговорювали, - це створення транспортного коридору, який потенційно може стати таким собі хорошим торговельним шляхом, що дасть змогу збільшити товарообіг, який проходить через наші країни", - додав глава уряду.

За словами Гончарука, також сторони обговорили співпрацю й в інших економічних і політичних сферах, а також у сфері безпеки.

У свою чергу прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія зазначив, що, крім питань економіки, сторони обговорювали питання територіальної цілісності держав-членів ГУАМ.

Прем'єр-міністр Молдови Йон Кіку зазначив, що зона вільної торгівлі між країнами ГУАМ має намір збільшити товарообіг не тільки всередині організації, але і з третіми країнами. "Я думаю, що протягом наступного року ми зможемо завершити цей процес (створення ЗВТ між країнами-членами ГУАМ - ІФ), і як було зазначено, приступити до конкретних дій у цій частині", - заявив він.

Віце-прем'єр Азербайджану Алі Ахмедов нагадав, що у 2020 році головування в ГУАМ переходить Азербайджану. "Азербайджанська сторона приділятиме увагу розвитку взаємовигідної співпраці та поглибленню політичного діалогу між країнами", - констатував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київрада вимагає від киян-мажоритарників з ВР пояснити голосування за знищення незалежності НАБУ і САП

Коломойський оскаржить рішення суду за позовом ПриватБанку

Грем порадив РФ зв'язатися з контр партнерами, щоб з'ясувати, чи поділяють вони російську "зверхню позицію" що до санкцій

Шмигаль: Мобілізація на 90% - це свідоме рішення українців

Проєкт постанови про відновлення онлайн-трансляцій засідань Ради зареєстровано у парламенті - Юрчишин

Кличко про 8 млрд: влада мститься Києву

"Слуга народу" підтримує президентський законопроєкт щодо повноважень НАБУ/САП - речниця фракції

"Голос" підтримує законопроєкт президента щодо повноважень НАБУ/САП - заступниця голови фракції

"Європейська солідарність" закликатиме Раду підтримати реальну реформу антикорупційних органів - Фріз

Канада розглядає питання визнання Палестини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА