10:03 13.12.2019

Зеленський подав до парламенту законопроект, що спрощує отримання українського громадянства деякими категоріями іноземців

3 хв читати
Зеленський подав до парламенту законопроект, що спрощує отримання українського громадянства деякими категоріями іноземців

Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства", що передбачає, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і переслідуваних на батьківщині росіян від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України за умови складення ними присяги громадянина України.

"Документ пропонує звільняти від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ, допомагали в забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства", - повідомляється на офіційному сайті глави Української держави в п'ятницю.

Передбачається також звільнення від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Крім того, проект закону пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства тощо.

Згідно із законопроектом також пропонується внести зміни до низки законів України, передбачивши обов'язковість подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують на прийняття на державну службу, на службу до органів місцевого самоврядування, службу в правоохоронних органах тощо.

"Законопроект має на меті актуалізувати окремі положення законодавства щодо набуття та припинення громадянства України й унормувати питання, що визначають підстави, за наявності яких не допускається набуття особою громадянства України", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 13 серпня Зеленський підписав указ №594/2019 "Питання спрощення набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами РФ, які зазнали переслідувань через політичні переконання", яким розширив перелік документів, які можуть бути підставою для набуття громадянства України, розширивши у такий спосі перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство, на іноземців та осіб без громадянство, які захищали Україну, і на громадян РФ, які зазнали політичних переслідувань.

Згідно з указом перелік документів, що подаються для прийняття в громадянство України, розширено декларацією про відмову від громадянства РФ разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, диппредставництва чи консульської установи України). До цього переліку також внесено декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, що проходила військову службу у ЗСУ за контактом, брала участь в АТО й отримала державну нагороду.

Крім того, до числа документів, які подають для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням і для відновлення українського громадянства, включено декларацію про відмову особи, яка є громадянином РФ і зазнала переслідувань через політичні переконання у своїй країні, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує таке переслідування.

Від необхідності подавати зобов'язання припинити своє іноземне громадянство звільняються особи, що проходять службу у ЗСУ і мають видатні заслуги перед Україною, або прийняття яких у громадянство України становить державний інтерес (стримують збройну агресію РФ у Донецькій і Луганській областях) і які звертаються по набуття громадянства України.

Згідно з указом, Кабмін мав внести на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України цими категоріями осіб, а також законопроект про порядок надання притулку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У зв'язку з посиленням обстрілів на Донбасі Україна зв'язуватиметься з партнерами з "нормандського формату"

Глава МЗС України обговорить питання передання Україні самописців літака "МАУ" з іранським міністром

Конфлікт на Донбасі може бути заморожений на десятиліття, як у Придністров'ї - Зайдік

ОБСЄ докладатиме всіх зусиль для досягнення повного стійкого припинення вогню на Донбасі

На економічний форум у Давос їдуть понад 20 українських нардепів

Джонсон заявив Путіну про неможливість нормалізації відносин, поки РФ не відмовиться від "дестабілізуючих дій"

Макрон стурбований перекиданням протурецьких найманців до Триполі

Генсек ООН закликав до ефективного і контрольованого припинення вогню в Лівії

Українські дипломати вимагають від британської поліції виключити тризуб з антитерористичного посібника

У Берліні відкрилася міжнародна конференція стосовно Лівії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА