17:29 13.12.2019

Медведчук: Зміни до Мінських угод можуть вноситися тільки за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали

2 хв читати
Медведчук: Зміни до Мінських угод можуть вноситися тільки за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали

Озвучені представником України в Тристоронній контактній групі (Україна, Росія, ОБСЄ) Олексієм Резніковим ініціативи української сторони про те, що до Мінських угод буде внесено зміни, не прописані в комюніке за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі, заявляє голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", нардеп однойменної фракції Віктор Медведчук.

"Ви знаєте, насамперед – а чому взагалі цей пан, якого ви називаєте, вирішив, що хтось готуватиме зміни до Мінських угод? Хіба про це ми прочитали в паризькому комюніке? Хіба там стоїть питання з приводу змін? Ну, ми знаємо, що під час зустрічі порушувалося питання, і пан Зеленський про це говорив, що він ставив питання щодо часу переходу контролю над кордоном між РФ і Україною. Ви чули відповіді щодо цього. До того ж, я вам відкрию страшну таємницю: проект комюніке, яке було затверджене 9 грудня, складали, затверджували й узгоджували ще 11 вересня. І, звісно, українська сторона, в це я охоче вірю, ставила питання про зміну до цієї частині або про зміни. Ви знаєте, що є ще одна, глибока, просто, скажімо так, "геніальна думка", хто може представляти Донбас у Мінську? Це мають бути інші представники, які сьогодні живуть на контрольованих територіях, але є людьми, яких шанують на Донбасі. Так, може бути, може бути. Тільки це треба погодити з усіма зацікавленими сторонами. А хіба таке погодження було? Ну, напевно, спроби були? А чим закінчилося? Нічим! І після комюніке в Парижі, яке затверджено главами держав, хтось собі дозволяє, як цей пан Резніков, міркувати, філософствувати на тему змін до Мінських угод", - цитує Медведчука прес-служба "ОПЗЖ" у п'ятницю.

Народний депутат також зазначив, що, якщо Україна і захоче внести зміни до Мінських угод, вона має узгодити це з представниками всіх сторін - ОБСЄ, Росією, "а також із представниками Донецька та Луганська".

"Є ще одна дискусія дуже цікава. Це з приводу того, що Меркель справді у своєму виступі сказала, що Мінські угоди можна реалізовувати з урахуванням гнучкості. Знаєте, що таке гнучкість? Це коли пункт третій (умовно) або пункт п'ятий вирішується після четвертого, а сьомий – після одинадцятого. Ось це гнучкість. А зміни до Мінських угод можуть вноситися лише за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали. Нагадую, що ці Мінські угоди, а якщо бути точним – "Комплекс заходів з виконання Мінських угод", підписаний 12 лютого 2015 року, був затверджений декларацією глав держав "нормандської четвірки", підписаний представником ОБСЄ, Україною, РФ, а також представниками Донецька і Луганська. От всі задіяні сторони й мають погодитися з такими змінами", - додав нардеп.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА