Інтерфакс-Україна
17:29 13.12.2019

Медведчук: Зміни до Мінських угод можуть вноситися тільки за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали

2 хв читати
Медведчук: Зміни до Мінських угод можуть вноситися тільки за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали

Озвучені представником України в Тристоронній контактній групі (Україна, Росія, ОБСЄ) Олексієм Резніковим ініціативи української сторони про те, що до Мінських угод буде внесено зміни, не прописані в комюніке за підсумками зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі, заявляє голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", нардеп однойменної фракції Віктор Медведчук.

"Ви знаєте, насамперед – а чому взагалі цей пан, якого ви називаєте, вирішив, що хтось готуватиме зміни до Мінських угод? Хіба про це ми прочитали в паризькому комюніке? Хіба там стоїть питання з приводу змін? Ну, ми знаємо, що під час зустрічі порушувалося питання, і пан Зеленський про це говорив, що він ставив питання щодо часу переходу контролю над кордоном між РФ і Україною. Ви чули відповіді щодо цього. До того ж, я вам відкрию страшну таємницю: проект комюніке, яке було затверджене 9 грудня, складали, затверджували й узгоджували ще 11 вересня. І, звісно, українська сторона, в це я охоче вірю, ставила питання про зміну до цієї частині або про зміни. Ви знаєте, що є ще одна, глибока, просто, скажімо так, "геніальна думка", хто може представляти Донбас у Мінську? Це мають бути інші представники, які сьогодні живуть на контрольованих територіях, але є людьми, яких шанують на Донбасі. Так, може бути, може бути. Тільки це треба погодити з усіма зацікавленими сторонами. А хіба таке погодження було? Ну, напевно, спроби були? А чим закінчилося? Нічим! І після комюніке в Парижі, яке затверджено главами держав, хтось собі дозволяє, як цей пан Резніков, міркувати, філософствувати на тему змін до Мінських угод", - цитує Медведчука прес-служба "ОПЗЖ" у п'ятницю.

Народний депутат також зазначив, що, якщо Україна і захоче внести зміни до Мінських угод, вона має узгодити це з представниками всіх сторін - ОБСЄ, Росією, "а також із представниками Донецька та Луганська".

"Є ще одна дискусія дуже цікава. Це з приводу того, що Меркель справді у своєму виступі сказала, що Мінські угоди можна реалізовувати з урахуванням гнучкості. Знаєте, що таке гнучкість? Це коли пункт третій (умовно) або пункт п'ятий вирішується після четвертого, а сьомий – після одинадцятого. Ось це гнучкість. А зміни до Мінських угод можуть вноситися лише за погодженням з усіма сторонами, які їх підписали. Нагадую, що ці Мінські угоди, а якщо бути точним – "Комплекс заходів з виконання Мінських угод", підписаний 12 лютого 2015 року, був затверджений декларацією глав держав "нормандської четвірки", підписаний представником ОБСЄ, Україною, РФ, а також представниками Донецька і Луганська. От всі задіяні сторони й мають погодитися з такими змінами", - додав нардеп.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Головуюча в ЄС Варшава хоче переконати Будапешт у важливості членства України для майбутнього Євросоюзу

Будь-які територіальні поступки потребують змін до Конституції, що заборонено під час війни - нардеп Сірко

Китай готовий продовжувати допомогу Україні, в тому числі у післявоєнному відновленні

Прем'єр-міністр Нідерландів закликав Туреччину сприяти забезпеченню гарантій безпеки для України

Стармер обговорив з Трампом війну в Україні перед розмовою з Путіним

В Єврокомісії, попри намір Угорщини провести референдум стосовно майбутнього членства України в ЄС, сподіваються відкрити переговори в цьому році

Петиція із закликом підписати закон про компенсацію за зруйноване житло ВПО зібрала необхідні підписи – нардеп

Позиція ЄС напередодні дзвінка Трампа Путіну: ми хочемо справедливого миру для України

Глава МЗС Польщі: Угорщина блокує вступ України до ЄС

Понад 30% опитаних українців розчаровані нинішньою владою – КМІС

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА