11:48 19.12.2019

Президент України створив Раду розвитку громад та територій і очолив її

2 хв читати
Президент України створив Раду розвитку громад та територій і очолив її

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради розвитку громад та територій, який покликаний підвищити ефективність державної регіональної політики.

Указ підписано 18 грудня та розміщено на сайті глави держави у четвер.

"Із метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів із органами місцевого самоврядування у питаннях вироблення пріоритетів державної регіональної політики та механізмів сталого розвитку територіальних громад із урахуванням стандартів Європейської хартії місцевого самоврядування та новітніх підходів у сфері регіонального розвитку, вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць та відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: створити Раду розвитку громад та територій як консультативно-дорадчий орган при президентові України", - зазначено у тексті документа.

Указ також доручає обласним та Київській міській держадміністраціям створити ради розвитку громад та територій на чолі з головами відповідних місцевих держадміністрацій.

Документ анулює дію трьох указів, які підписав п'ятий президент України Петро Порошенко, що створювали Ради регіонального розвитку та регулювали порядок їхньої роботи.

Крім того, указ доручає затвердити Положення про Раду розвитку громад та територій, яке затверджує цілі, повноваження та склад ради.

Згідно з текстом положення, головними завданнями ради є вивчення соціально-політичних і соціально-економічних процесів у регіонах, формулювання пріоритетів державної регіональної політики, налагодження взаємодії державних органів із органами місцевого самоврядування, реалізація реформи місцевого самоврядування, моніторинг виконання актів президента з питань регіональної політики, аналіз законодавства з питань регіонального розвитку та інше.

Серед повноважень Ради - розсилка запитів на інформацію, документів і матеріалів від державних органів, органів місцевого самоврядування, комерційних структур, установ і громадських організацій, створення робочих груп для детальної розробки окремих питань, право запрошувати на засідання представників держорганів, органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій та інших експертів, а також залучати співробітників різних структур і незалежних експертів до розгляду питань регіонального розвитку.

Очолює Раду президент України, його заступником на посаді голови Ради стає один із заступників голови Офісу президента.

Призначається також виконавчий секретар ради, який очолює виконавчий комітет, відповідальний за матеріальне та інформаційне забезпечення роботи ради та моніторинг реалізації ухвалених рішень.

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Норвегія запевнила що санкції проти РФ збережуться до повного виконання нею Мінських домовленостей - МЗС України

Порошенко: незважаючи на жорстку конкуренцію у світі за медтовари, ми закупили 100 тис. захисних костюмів для українських медиків

Глава МЗС України відповів РФ: У сформованій практиці Мінського процесу немає жодного прямого "діалогу Києва та Донбасу"

Гройсман: МВФ ніколи не вимагав від України саме такої моделі ринку землі, яку прийняли в Раді

КСУ пропонують перенести до Харкова, відправляти його суддів у відпустку одночасно й заборонити подавати позови юрособам - автор законопроекту Третьякова

Україна продовжує працювати з ЄС, щоб привід пандемії Covid-19 не був використаний для зняття санкцій із Москви - постпред Точицький

Депутати Європарламенту закликали керівництво ЄС не знімати санкцій із Росії через коронавірус

Нардеп Лерос заявляє, що з Єрмаком у нього конфліктів не може і не має бути за визначенням

Порошенко в листі Туску закликав ЄС дати рішучу відсіч спробам РФ використати пандемію для зняття санкцій

Внесений РФ в ООН проект резолюції щодо Covid-19 є спробою прикриття агресивної зовнішньої політики - коментар МЗС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА