13:39 19.12.2019

Модернізація Мінських угод можлива - Єрмак

2 хв читати
Модернізація Мінських угод можлива - Єрмак

Помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак вважає можливою модернізацію Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі для забезпечення їх працездатності.

"Я вважаю, що будь-який юридичний документ має працювати, особливо коли ми говоримо про такий серйозний міжнародний документ. П'ять років минуло з підписання Мінських угод. Ми всі говоримо, що це єдина платформа, яка існує, на неї було витрачено занадто багато сил, зокрема всі наші втрати, насамперед людські, щоб так легко від цього відмовитися... Тому я вважаю, що апдейт, модернізація Мінських угод: не зміна, не вихід у жодному разі, а саме модернізація може бути", - сказав Єрмак в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Якщо ми сьогодні, наприклад, говоримо про беззастережне припинення вогню, то давайте доповнимо, як ми це контролюємо й забезпечуємо, хто за це відповідає", - запропонував він.

При цьому Єрмак зазначив, що особисто він не підписував би деяких положень Мінських угод, і сьогодні можна критикувати кожний їхній рядок.

Водночас він назвав питання передання Україні контролю над кордоном єдиним положенням Мінських угод, "який ми точно сьогодні хотіли б змінити, відкоригувати". "Зараз ми маємо домогтися того, щоб кордон до моменту виборів був під українським контролем. Наразі в нас із російською стороною різні позиції з цього питання. Оскільки для нас це питання принципове, ми й надалі маємо намір аргументовано обстоювати нашу позицію", - сказав помічник глави держави.

Єрмак наголосив, що вибори на Донбасі мають відбутися відповідно до українського законодавства, яке не передбачає проведення виборів за наявності іноземних військових частин на територіях, де проводяться вибори. Також воно не передбачає проведення виборів в умовах, коли на території присутні незаконні збройні формування. Вибори неможливі й у тому разі, якщо кордон не перебуває під повним контролем уряду України.


Повний текст інтерв'ю з Єрмаком буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" у відкритому доступі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський вважає, що проблему кадрового голоду в Україні має вирішувати вища освіта

Нардепи просять КС визнати таким, що не відповідає Конституції, закон про недопущення переслідування учасників протестів

До КС надійшло подання 58 нардепів щодо відповідності Конституції положень закону про ДБР

Україна сподівається під час головування Німеччини в Раді ЄС продовжувати зближуватися з ЄС - Кулеба

Україна відкрита до пошуку максимально широких компромісів, але не переступить своїх червоних ліній - глава МЗС

ВР ухвалила закон про підвищення соціальних гарантій дітям, які перебувають під опікою, та дітям-інвалідам

Україна звернулася до Німеччини з проханням забезпечити доступ МКЧХ до українців в окупованому Криму

Україна в подальшому обговорюватиме з Німеччиною питання, якою буде міжнародна платформа щодо Криму - Кулеба

Незабаром відбудеться розмова глав МЗС "нормандського формату", - Кулеба

Тимошенко запропонувала створити єдину антикризову команду з представників влади та опозиції для подолання економічної кризи в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА