15:53 19.12.2019

Рада ЄС продовжила економічні санкції проти РФ на шість місяців

2 хв читати
Рада ЄС продовжила економічні санкції проти РФ на шість місяців

Рада ЄС ухвалила рішення про продовження секторальних економічних санкцій щодо Росії на чергові шість місяців, повідомила в четвер прес-служба ради.

"Сьогодні Рада ЄС продовжила санкції щодо певних секторів російської економіки до 31 липня 2020 року", - йдеться в комюніке, поширеному в Брюсселі.

Це юридичне оформлення політичного рішення глав держав та урядів Євросоюзу, ухваленого 12 грудня на саміті ЄС на основі повідомлень європейських лідерів канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона про виконання Мінських угод за підсумком чотиристоронньої зустрічі України, Німеччини, Франції та РФ у "нормандському форматі" в Парижі 9 грудня 2019 року.

Продовження набуде чинності після публікації постанови Ради ЄС в "Офіційному журналі" Євросоюзу.

Востаннє Рада ЄС продовжувала ці санкції 27 червня 2019 року, і вони діють до 31 січня 2020 року.

Економічні санкції передбачають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ із мажоритарною часткою держави у статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, у яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих технологій, які мають стратегічне значення, і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

Економічні санкції було спочатку введено 31 липня 2014 року терміном на рік у відповідь на дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні. Потім ці заходи було посилено у вересні 2014 року.

На своєму засіданні 19 березня 2015 року Європейська рада ухвалила рішення зв'язати терміни дії економічних санкцій із повною реалізацією Мінських угод, яка у той час була передбачена на 31 грудня 2015 року.

Окрім економічних санкцій, щодо Росії діють інші обмежувальні заходи ЄС: індивідуальні заходи проти фізичних та юридичних осіб і заходи у зв'язку з незаконною анексією Криму та Севастополя.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА