15:57 23.12.2019

Половина опитаних українців виступає за приєднання до НАТО - дані Центру прикладних досліджень

2 хв читати
Половина опитаних українців виступає за приєднання до НАТО - дані Центру прикладних досліджень

50,3% населення України виступають за приєднання до НАТО, свідчать результати соціологічного дослідження щодо змін у ставленні громадськості до вступу до НАТО.

"Понад половина населення, 50,3%, якщо бути точним, вважає, що для того, щоб забезпечити належний рівень захисту для держави, необхідно вступити до НАТО", - сказав голова ГО "Центр прикладних досліджень" Андрій Каракуц на презентації в Києві в понеділок.

18% опитаних підтримують ідею позаблокового статусу України, 9% виступають за військовий союз України з Росією та іншими країнами СНД, а понад 23% респондентів назвали інші варіанти, зокрема, створення військового союзу з США.

"Найактивніше вступ до НАТО підтримують жителі західного регіону (69%), у центральному регіоні підтримка НАТО становить 49%, на півночі - 55%, на сході - 43%, на півдні - 29%, на Донбасі - також 29%", - повідомив Каракуц, додавши, що за областями найменшу підтримку приєднання до альянсу зафіксовано в Луганській області - близько 16%, а найвищу - у Львівській області - майже 80%.

Згідно з дослідженням, найбільша кількість українців підтримує ідею приєднання до НАТО, тому що Україна може отримати гарантії безпеки (77%), а серед противників вступу до НАТО найпопулярнішою причиною є негативний вплив від реалізації такого курсу на відносини з РФ (46%).

Дослідження проводилося в листопаді-грудні 2019 року, в опитуванні взяли участь 2035 осіб, воно проводилося в усій Україні, крім тимчасово окупованої території АР Крим, міста Севастополя і тимчасово неконтрольованої території України в Донецькій і Луганській областях. Статистична похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна висловлює рішучий протест у зв'язку із здійсненням РФ чергового призову на військову службу в Криму

Кабмін України розпорядився передати Італії гуманітарну допомогу

Україна вимагає від РФ забезпечити негайне припинення вогню на Донбасі

Зеленський у телефонній розмові з Помпео подякував за $1,2 млн допомоги на боротьбу з Covid-19, побажав США успішно подолати пандемію

Протокол засідання ТКГ у Мінську 11 березня має декларативний характер і жодним чином не легітимізує суб'єктність ОРДЛО

Коронавірус став найсерйознішим випробуванням за всю історію Євросоюзу - Меркель

Комітет ВР із питань соцполітики провів перше засідання у режимі відео-конференції

Зеленський, Кабмін і банкіри обговорили створення інструментів для кредитування та підтримки підприємців за допомогою кредитних канікул і компенсації відсотків за позиками

Запроваджені для РФ санкції ЄС не перешкоджають їй боротися з коронавірусом

Зеленський закликає Кабмін якомога швидше розробити програми найуразливішим верствам населення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА