Інтерфакс-Україна
10:56 27.12.2019

Мінінфраструктури хоче запропонувати ВР встановити плату за проїзд іноземних вантажівок дорогами України - Криклій

2 хв читати
Мінінфраструктури хоче запропонувати ВР встановити плату за проїзд іноземних вантажівок дорогами України - Криклій

Міністерство інфраструктури України планує в 2020 році підготувати законопроект, що передбачає введення оплати за проїзд дорогами України для вантажних автомобілів з іноземною реєстрацією.

"Є ідея реалізувати платний проїзд дорогами України для вантажних автомобілів з іноземною реєстрацією. Це досить поширена в Європі практика. Ми плануємо підготувати відповідний законопроект у 2020 році", - повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Також, за словами міністра, в опрацюванні перебувають документи щодо концесії автодоріг Львів-Стрий, Львів-Тернопіль, Львів-Краковець, Біла Церква-Київ і Велика окружна Києва.

"Я сподіваюся, що у нас уже до кінця березня будуть детальні прорахунки, зроблені спільно зі Світовим банком щодо можливостей концесії низки автодоріг... Але ви маєте розуміти, що на відміну від концесій портів у цьому випадку зобов'язання держави набагато вищі. Ми маємо гарантувати певний транспортний потік на зазначених напрямках, а також компенсувати його відсутність для того, щоб інвестор міг спокійно повернути витрачені кошти в разі його нестачі", - зазначив Криклій.

Він також наголосив, що у випадку з концесійними проектами щодо автодоріг діяти потрібно дуже акуратно, щоб не допустити суттєвих компенсаційних виплат і працювати лише з прибутковими проектами.

Як повідомлялося, на думку громадської організації "Офіс ефективного регулювання" (BRDO), для створення якісних доріг в Україні необхідні прозорі процеси, належний контроль, конкуренція та інвестиції в розмірі 5 трлн грн.

Раніше Криклій зазначав, що вважає за можливе запуск перших проектів із концесії автодоріг у 2020 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА