07:36 28.12.2019

Нардепи зі "Слуги народу" зареєстрували законопроект про внесення змін до регламенту Ради

2 хв читати
Нардепи зі "Слуги народу" зареєстрували законопроект про внесення змін до регламенту Ради

У парламенті група народних депутатів з фракції "Слуга народу" зареєстрували законопроект №2691, який передбачає внесення змін до регламенту Верховної Ради.

Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті 27 грудня.

Його ініціаторами стали нардепи Давид Арахамія, Ігор Копитін, Євген Брагар, В'ячеслав Медяник, Галина Михайлюк, Євгенія Кравчук, Дмитро Соломчук.

Законопроектом пропонується внести зміни до регламенту Верховної Ради України щодо удосконалення законодавчої процедури.

Зокрема, встановити обговорення законопроектів за процедурою першого, другого або третього читання в дні проведення пленарних засідань щотижня у вівторок і середу. У четвер - голосування (зокрема за попередньо підтриманими пропозиціями, правками) при розгляді законопроектів за процедурою першого, другого або третього читання, за результатами здійснення установчої, організаційної, контрольної чи інших функцій парламенту, а також розгляд пропозицій щодо усунення неузгодженості або неточностей в прийнятому законі, розгляд законів, повернутих президентом України.

Передбачено також проведення Радою голосування за кожною пропозицією та правками при розгляді законопроектів у другому читанні, якщо їх підтримає не менше однієї третини нардепів.

Зазначається, що головний комітет буде проводити голосування за врахованими пропозиціями після закінчення голосування за відхиленими ним пропозиціями. Не буде допускатися і внесення ідентичних пропозицій і правок до законопроекту.

Крім того, в тексті законопроекту пропонується першочергово без голосування вносити до порядку денного сесії парламенту законопроекти, визначені Президентом як невідкладні.

Так, при скасуванні рішень Ради про прийняття в цілому невідкладного законопроекту відповідний проект постанови можуть вносити на розгляд парламенту не менше 45 нардепів, президент або Кабінет міністрів.

Передбачається внесення альтернативного законопроекту не пізніше 7-денного терміну після надання нардепам такого проекту закону. До повторного першого читання - в 5-денний строк з дня направлення на повторне перше читання відповідного законопроекту.

При підготовці невідкладного законопроекту до другого читання пропозиції і правки до нього будуть вноситися в 7-денний термін після дня прийняття законопроекту за основу. При підготовці до повторного другого читання - в 5-денний термін після дня попереднього другого читання.

Рада за поданням відповідного комітету визначатиме порядок розгляду невідкладних законопроектів, щодо яких надійшло підписане письмове подання про їх підтримку більшістю нардепів від конституційного складу парламенту.

Також після завершення попереднього розгляду невідкладного законопроекту або його доопрацювання він буде вноситися до порядку денного найближчого пленарного засідання парламенту. Документ буде розглядатися позачергово з обговоренням за скороченою процедурою, якщо Рада не прийме рішення про його розгляд за процедурою повного обговорення.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція перевіряє інформацію про листівки з "чорним піаром" проти Світличної на 179 окрузі

МЗС України вказало послу Сербії на неприпустимість спроб легалізації окупації Криму

У березні в Європарламенті відбудеться український тиждень - Точицький

Обвинувачення на адресу затриманих у справі Шеремета вважають тією чи іншою мірою обґрунтованими лише 16% українців - опитування

41% українців вважає, що влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це наразі не вдається, 37% оцінюють її дії як імітацію - опитування

Якщо розведення сил на Донбасі призводитиме до загибелі мирного населення та військових України, його проводити не можна - Верещук

Рівень довіри українців до президента, ВР та Кабміну за півроку суттєво знизився - опитування

За Зеленського на виборах президента готові голосувати 40% опитаних українців, за "Слугу народу" 36% - опитування

У майбутній воєнній стратегії України буде задокументовано курс країни на членство в НАТО - Апаршин

Країни-члени НАТО знають, як розблокувати роботу Комісії Україна-НАТО - Верещук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА