Інтерфакс-Україна
19:11 14.01.2020

Разумков доручив профільному комітету ВР розглянути висновки КС щодо законопроекту про дострокове позбавлення мандата нардепа

2 хв читати
Разумков доручив профільному комітету ВР розглянути висновки КС щодо законопроекту про дострокове позбавлення мандата нардепа

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив комітету з правової політики розглянути висновки Конституційного Суду України щодо відповідності статтям 157 і 158 Основного закону законопроекту №1027 про внесення змін до статті 81 Конституції (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Разумков нагадав, що Верховна Рада отримала висновок Конституційного Суду України щодо відповідності статтям 157 і 158 Конституції України законопроекту №1027 про внесення змін до статті 81 Конституції (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України) на засіданні у вівторок увечері.

Як повідомлялося, президентський законопроект №1027 було зареєстровано у Верховній Раді 29 серпня. Він передбачає розширення переліку підстав для припинення повноважень народних депутатів. Зокрема, згідно з документом повноваження народних депутатів припинятимуться в разі встановлення судом фактів неперсонального голосування, а також за прогул третини пленарних засідань або засідань комітету за одну чергову сесію.

4 вересня Верховна Рада проголосувала за направлення законопроекту на розгляд до КС.

Голова КС звернувся до Венеціанської комісії з проханням відповісти на шість запитань, що стосуються майбутніх змін до Конституції. Венеціанська комісія, у свою чергу, заявила, що поправки до статті 81 Конституції України, передбачені законопроектом №1027 про розширення переліку підстав для припинення повноважень народних депутатів, впливають на демократичний характер Української держави.

26 грудня Конституційний Суд визнав неконституційним запропонований президентом України Володимиром Зеленським законопроект №1027, який встановлює додаткові підстави для дострокового припинення повноважень народного депутата.

"Так. Є висновок Конституційного Суду, що законопроект не відповідає вимогам ст. 157 (Конституції України - ІФ)", - повідомив представник президента в КСУ Федір Веніславський агентству "Інтерфакс-Україна".

У свою чергу джерело агентства "Інтерфакс-Україна" в суді уточнило, що йдеться про п. 1 ст. 157 Конституції, згідно з яким Основний закон не може бути змінений, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. "Законопроект не відповідає ч. 1 ст. 157", - сказав співрозмовник агентства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

Понад 7 млн канадців проголосували на виборах до опублікування всіх передвиборчих програм

Україна наполягає на тому, щоб Крим офіційно не визнавали російським, – ЗМІ

Порошенко обговорив з головою МЗС Польщі євроінтеграцію України та мирний процес

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА