Інтерфакс-Україна
20:03 17.01.2020

Зеленський вважає за неправильне високі премії для керівників "Нафтогазу", попросив Гончарука знайти вихід із цієї ситуації

3 хв читати
Зеленський вважає за неправильне високі премії для керівників "Нафтогазу", попросив Гончарука знайти вихід із цієї ситуації

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що ситуація навколо передбачених трудовими контрактами преміями працівникам НАК "Нафтогаз України" за отримані від російського "Газпрому" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу може обернутися внутрішньоукраїнським скандалом, і попросив прем'єр-міністра Олексія Гончарука запропонувати вихід із цієї ситуації.

"Я вас прошу розібратися також з більш складним питанням... Не дуже багато залежить від вас, але дуже хочу, щоб ви розібралися з ситуацією, яка теж обернеться великим скандалом: НАК "Нафтогазу", з приводу їхнього відсотка, який вони отримують з $2,9 млрд, які ми отримали від РФ. З тим відсотком вони отримують, згідно з контрактом, $29 млн... Знайти вихід із цієї ситуації, запропонувати вихід із цієї ситуації", - сказав Зеленський під час зустрічі з прем'єром у п'ятницю, відео якої поширив Офіс президента.

Глава держави зазначив, що працівники "Нафтогазу" "теж повинні бути не лише прагматичними менеджерами, а ще й залишатися людьми".

При цьому він не виключив повного переформатування "Нафтогазу".

"Чи вони вас почують. Чи вони не почують вас, тоді вони почують людей, чи юристів, чи ще когось. Чи буде повністю перезавантажена НАК "Нафтогаз". І ми з вами повинні повністю розробити стратегію, як це зробити тоді", - сказав Зеленський.

Як повідомлялося, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів, що за отримані від російського "Газпрому" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу працівникам НАК "Нафтогаз України" передбачені трудовими контрактами премії в розмірі 1% від суми, проте їх іще не призначено. "За контрактами група працівників має отримати 1% від отриманих грошей (насправді навіть менше)", - написав він у Facebook.

Вітренко також нагадав, що питання призначення премії перебуває у віданні наглядової ради компанії. "Це може робити лише правління "Нафтогазу" - згідно з рішенням наглядової ради НАК", - сказав він.

У травні 2018 року наглядова рада НАК "Нафтогаз України" вирішила преміювати 41 працівника компанії на загальну суму $46,3 млн за їхній внесок у перемогу за підсумками спору з "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі. Тоді повідомлялося, що загальний обсяг виплат на рівні 1% суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд) становитиме $46,3 млн (із них податок на доходи фізичних осіб та інші збори - $9 млн). Планувалося, що в травні 2018 року буде виплачено першу частину премій на суму $20,7 млн (541 млн грн). Ця сума відповідає 1% обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності "Нафтогазу" за 2017 рік і, згідно з річним звітом НАК за 2018 рік, була виплачена, зокрема 261 млн грн - голові правління Андрію Коболєву.

Інша частина премій, як планувалося згідно з рішенням наглядової ради, має виплачуватися протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з "Газпрому" залишку виграшу.

У середині 2018 року на той час прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про заборону виплат бонусів і винагород у держкомпаніях.

"Я пропоную... заборонити виплати бонусів і винагород у державних компаніях України. Я вважаю, що зарплати, премії мають бути гідними. Але що стосується жадібності, надмірності, я такого підтримати не можу", - зазначав він тоді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА