Інтерфакс-Україна
20:03 17.01.2020

Зеленський вважає за неправильне високі премії для керівників "Нафтогазу", попросив Гончарука знайти вихід із цієї ситуації

3 хв читати
Зеленський вважає за неправильне високі премії для керівників "Нафтогазу", попросив Гончарука знайти вихід із цієї ситуації

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що ситуація навколо передбачених трудовими контрактами преміями працівникам НАК "Нафтогаз України" за отримані від російського "Газпрому" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу може обернутися внутрішньоукраїнським скандалом, і попросив прем'єр-міністра Олексія Гончарука запропонувати вихід із цієї ситуації.

"Я вас прошу розібратися також з більш складним питанням... Не дуже багато залежить від вас, але дуже хочу, щоб ви розібралися з ситуацією, яка теж обернеться великим скандалом: НАК "Нафтогазу", з приводу їхнього відсотка, який вони отримують з $2,9 млрд, які ми отримали від РФ. З тим відсотком вони отримують, згідно з контрактом, $29 млн... Знайти вихід із цієї ситуації, запропонувати вихід із цієї ситуації", - сказав Зеленський під час зустрічі з прем'єром у п'ятницю, відео якої поширив Офіс президента.

Глава держави зазначив, що працівники "Нафтогазу" "теж повинні бути не лише прагматичними менеджерами, а ще й залишатися людьми".

При цьому він не виключив повного переформатування "Нафтогазу".

"Чи вони вас почують. Чи вони не почують вас, тоді вони почують людей, чи юристів, чи ще когось. Чи буде повністю перезавантажена НАК "Нафтогаз". І ми з вами повинні повністю розробити стратегію, як це зробити тоді", - сказав Зеленський.

Як повідомлялося, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів, що за отримані від російського "Газпрому" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу працівникам НАК "Нафтогаз України" передбачені трудовими контрактами премії в розмірі 1% від суми, проте їх іще не призначено. "За контрактами група працівників має отримати 1% від отриманих грошей (насправді навіть менше)", - написав він у Facebook.

Вітренко також нагадав, що питання призначення премії перебуває у віданні наглядової ради компанії. "Це може робити лише правління "Нафтогазу" - згідно з рішенням наглядової ради НАК", - сказав він.

У травні 2018 року наглядова рада НАК "Нафтогаз України" вирішила преміювати 41 працівника компанії на загальну суму $46,3 млн за їхній внесок у перемогу за підсумками спору з "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі. Тоді повідомлялося, що загальний обсяг виплат на рівні 1% суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд) становитиме $46,3 млн (із них податок на доходи фізичних осіб та інші збори - $9 млн). Планувалося, що в травні 2018 року буде виплачено першу частину премій на суму $20,7 млн (541 млн грн). Ця сума відповідає 1% обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності "Нафтогазу" за 2017 рік і, згідно з річним звітом НАК за 2018 рік, була виплачена, зокрема 261 млн грн - голові правління Андрію Коболєву.

Інша частина премій, як планувалося згідно з рішенням наглядової ради, має виплачуватися протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з "Газпрому" залишку виграшу.

У середині 2018 року на той час прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про заборону виплат бонусів і винагород у держкомпаніях.

"Я пропоную... заборонити виплати бонусів і винагород у державних компаніях України. Я вважаю, що зарплати, премії мають бути гідними. Але що стосується жадібності, надмірності, я такого підтримати не можу", - зазначав він тоді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА