Інтерфакс-Україна
15:55 22.01.2020

Президентом Греції вперше обрано жінку

1 хв читати
Президентом Греції вперше обрано жінку

Депутати парламенту Греції обрали президентом країни Катерину Сакелларопулу, яка до цього обіймала посаду голови Державної ради, повідомляє грецьке видання "Катимеріні".

"За" кандидатуру 63-річної Сакелларопулу проголосував 261 із 300 парламентаріїв.

До виконання обов'язків новий президент Греції приступить 13 березня.

Сакелларопулу стала першою жінкою, що обійняла посаду президента Греції.

Агентство Associated Press зазначає, що в Греції історично дуже невелика кількість жінок обіймають високі пости в політичній сфері. Зокрема, наразі 17 із 18 високопоставлених посад в уряді обіймають чоловіки.

Президента в Греції обирають на п'ять років, він не володіє значними повноваженнями. Політична влада зосереджена в руках прем'єр-міністра.

На посаді президента Греції Сакелларопулу змінить Прокопіса Павлопулоса, який обіймав цю посаду з 13 березня 2015 року.

Привітання обраному президенту Греції направив голова Європейської ради Шарль Мішель. "Я хочу привітати Катерину Сакелларопулу з її обранням на посаду нового президента Греції. Обрання першої жінки на посаду глави держави - це чудовий сигнал. Я вірю, що Греція продовжить сприяти подальшому розвитку Євросоюзу", - написав Мішель у Twitter.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА