16:01 22.01.2020

Єврокомісія виклала свою концепцію Конференції про майбутнє Євросоюзу

2 хв читати
Єврокомісія виклала свою концепцію Конференції про майбутнє Євросоюзу

Європейська Комісія (ЄК) представила в середу своє бачення проведення Конференції про майбутнє ЄС, відкриття якої заплановано на День Європи - 9 травня 2020 року, і яка триватиме протягом двох років до 2022 року.

Запропонований документ в Єврокомісії розцінюють як її внесок у дебати з приводу цієї конференції, що є проектом, який оголосила голова ЄК Урсула фон дер Ляєн у своїх політичних орієнтаціях. Його мета - "надати європейцям можливість сильніше впливати на діяльність союзу і на те, як він працює для них".

"Громадяни мають бути в центрі всієї нашої політики. У зв'язку з цим я хочу, щоб усі європейці активно вносили вклад у Конференцію про майбутнє Європи і відігравали першорядну роль у визначенні пріоритетів Європейського Союзу. Тільки всі разом ми зможемо будувати наш союз завтрашнього дня", - заявила з нагоди підготовки конференції глава Єврокомісії.

Заступник глави ЄК з питань демократії та демографії Дубравка Шуйця, представляючи журналістам у середу в Брюсселі ідеї Єврокомісії щодо конференції, зазначила, що "Конференція про майбутнє Європи - це унікальна можливість розмірковувати разом із громадянами, вислуховувати їх, вести з ними діалог, відповідати на їхні запитання і надавати їм пояснення "

"Ми маємо скористатися динамікою, створеною високою явкою на останніх європейських виборах, і вимогою до дії, яку вона породила", - наголосила вона.

Єврокомісар закликала "скористатися цим шансом, щоб показати громадянам, що кожен їхній голос важливий для Європи".

Передбачається, що ця конференція дасть змогу провести "відкриті, інклюзивні, прозорі й структуровані дебати з громадянами різних категорій і всіх соціальних рівнів". Єврокомісія заявляє про намір дати хід тим висновкам, які буде зроблено в результаті конференції.

Європейська Комісія пропонує проводити дебати щодо двох паралельних напрямів.

Перший із них буде орієнтований на пріоритети ЄС і цілі, яких Євросоюз має прагнути досягти. Йдеться, зокрема, про боротьбу проти кліматичних змін, економіку на службі людей, соціальну рівність і справедливість, цифрове перетворення Євросоюзу, просування європейських цінностей, посилення авторитету ЄС у світі, а також про зміцнення демократичних основ союзу.

Другий напрям дебатів пропонується присвятити "специфічним темам, пов'язаним із демократичними процесами й інституційними питаннями, зокрема, з системою лідерів виборчих списків і наднаціональними списками під час виборів до Європейського парламенту".

"Комісія розглядає конференцію як висхідний процес, форум, доступний для громадян усіх куточків союзу далеко за межами європейських столиць", - пояснюється в комюніке Європейської Комісії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція перевіряє інформацію про листівки з "чорним піаром" проти Світличної на 179 окрузі

МЗС України вказало послу Сербії на неприпустимість спроб легалізації окупації Криму

У березні в Європарламенті відбудеться український тиждень - Точицький

Обвинувачення на адресу затриманих у справі Шеремета вважають тією чи іншою мірою обґрунтованими лише 16% українців - опитування

41% українців вважає, що влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це наразі не вдається, 37% оцінюють її дії як імітацію - опитування

Якщо розведення сил на Донбасі призводитиме до загибелі мирного населення та військових України, його проводити не можна - Верещук

Рівень довіри українців до президента, ВР та Кабміну за півроку суттєво знизився - опитування

За Зеленського на виборах президента готові голосувати 40% опитаних українців, за "Слугу народу" 36% - опитування

У майбутній воєнній стратегії України буде задокументовано курс країни на членство в НАТО - Апаршин

Країни-члени НАТО знають, як розблокувати роботу Комісії Україна-НАТО - Верещук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА