10:14 31.01.2020

Турчинов закликає Зеленського невідкладно вирішувати демографічну кризу в Україні

2 хв читати
Турчинов закликає Зеленського невідкладно вирішувати демографічну кризу в Україні

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов закликав президента України Володимира Зеленського невідкладно скликати засідання РНБО, присвячене протидії демографічній кризі в Україні.

Як повідомляє в п'ятницю вранці прес-служба Турчинова, про це йдеться в листах, які політик адресував президенту, керівництву Верховної Ради, прем'єр-міністру України Олексію Гончаруку. За його словами, згідно з даними електронного перепису, проведеного урядом наприкінці минулого року, населення України становить 37 млн 289 тис. осіб: "Це свідчить, що за останні роки населення України зменшилося майже на 11 млн".

Турчинов зазначає, що Українська держава переживає демографічну кризу: "Смертність вдвічі більша, ніж народжуваність, дедалі більше посилюється трудова міграція, зростає статистика розлучень, Україна займає перше місце в Європі за рівнем дитячого алкоголізму, близько 100 тис. громадян помирають щорічно від наслідків паління. За неофіційними даними, в Україні налічується декілька мільйонів наркоманів, понад півмільйона хворих на ВІЛ, щорічно стається близько 10 тис. самогубств, понад 100 тис. наших співгромадян щороку захворюють на онкологію".

У листі наголошується, що такі темпи скорочення населення України загрожують національній безпеці та взагалі існуванню української нації.

"Однак замість того щоб терміново створити центральний орган виконавчої влади з питань сім'ї та демографії, впроваджувати просімейні програми для підготовки молоді до подружнього життя, навчання молоді відповідальному батьківству, забезпечити збільшення допомоги при народженні дитини та створення умов для самореалізації молоді, відбувається кампанія з руйнування залишків сімейної політики", - зазначає Турчинов.

За його словами, в структурі центральних органів виконавчої влади наразі практично відсутній єдиний координаційний центр із відповідними повноваженнями, "який би міг організовувати, формувати, направляти та координувати роботу різних органів виконавчої влади у контексті виконання завдань, які передбачає сімейна та демографічна політика".

Політик закликав президента України невідкладно провести засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене демографічній кризі та депопуляції в Україні, що загрожують національній безпеці країни, за результатами якого ухвалити невідкладні рішення, спрямовані на подолання наявної кризової ситуації.

За словами Турчинова, необхідно невідкладно ухвалити рішення щодо: підвищення розміру одноразової допомоги при народженні дітей; підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях громадян (дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях тощо); розширення пільг і встановлення додаткових цільових виплат багатодітним сім'ям; створення центрального органу виконавчої влади, відповідального за розробку і реалізацію державної сімейної політики; забезпечити підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей, захисту сімейних цінностей та інституту сім'ї тощо.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Місцеві вибори в Україні пройшли спокійно - міжнародна місія СКУ

Зеленський змінив голову управління СБУ в Хмельницькій області

Зеленський запропонував нові формати політики, але тільки потрібно не красти і не відмовлятися від відповідальності - радник голови ОП

Стратегічне партнерство між Україною та США розвиватиметься за будь-якого президента - глава МЗС України

Кулеба не бачить доцільності змінювати "нормандський формат"

Кулеба: Під час третього раунду переговорів з Іраном обговорюватимуть виплату компенсацій родичам загиблих у збитому літаку "МАУ"

Написання нових Мінських домовленостей пов'язане з ризиками, треба шукати рішення всередині наявних - Кулеба

Від COVID-19 помер мер Борисполя і лідер виборчих перегонів Федорчук

Клімкін розцінив рішення КС про неконституційність антикорупційної реформи як більший крок назад в євроінтеграції України

Рішення КС про неконституційність антикорупційної реформи матимуть негативні наслідки для України - нардеп Геращенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА