Інтерфакс-Україна
19:43 02.02.2020

Президент Естонії вважає чинним Тартуський мирний договір, але виступає проти "перемальовування" кордонів

2 хв читати
Президент Естонії вважає чинним Тартуський мирний договір, але виступає проти "перемальовування" кордонів

Президент Естонії Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid) назвала чинним Тартуський мирний договір з Радянською Росією, проте заявила, що кордони держав, встановлені в Європі після Другої світової війни, не повинні змінюватися.

"Тартуський мирний договір був, є і залишиться свідоцтвом про народження Естонської держави. І він діє. Естонія не приєдналася до Радянського Союзу добровільно. Нас окупували", - заявила глава держави в неділю в Тарту на святкуванні сторіччя Тартуського мирного договору.

"Ми відновили нашу незалежність на основі правової спадкоємності. Водночас ми повинні поважати міжнародний консенсус щодо того, що післявоєнні кордони Європи більше не будуть перемальовуватись. Протилежна риторика створює непотрібну плутанину", - сказала вона.

Вона зазначила, що Тартуський мирний договір не тільки офіційно і дипломатично закріпив перемогу у Визвольній війні 1918-1920 років, а й заклав основу для більш широкого визнання Естонії як незалежної і суверенної держави, "суб'єкта, а не об'єкта міжнародних відносин".

2 лютого 1920 року Естонська Республіка і Радянська Росія підписали в місті Тарту мирний договір, що завершував розпочату в 1918 році Визвольну війну в Естонії. Згідно з цією угодою РРФСР першою у світі державою визнавала де-юре незалежність і самостійність Естонської Республіки. За цим договором проходив і довоєнний кордон між Естонією і Радянським Союзом, що відділяв до складу Естонії низку територій на схід від Нарви, а також Печорський край, які в 1944-45 роках були передані до складу РСФСР і нині входять до складу Ленінградської і Псковської областей РФ відповідно.

Наразі РФ розглядає договір як історичний документ, який не має юридичної сили, тоді як Естонія вважає його чинним. Різні позиції з Тартуського миру заважають державам укласти договір про кордон.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

Чехія проводитиме навчання українських пілотів на F-16 та L-39 в рамках Коаліції охочих – прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА