19:52 02.02.2020

Спікер парламенту Естонії звинуватив РФ в анексії естонських територій

3 хв читати
Спікер парламенту Естонії звинуватив РФ в анексії естонських територій

Спікер парламенту Естонії Генн Пиллуаас (Henn Polluaas) виступив із територіальними претензіями до РФ і заявив про непотрібність нового прикордонного договору з РФ.

Під час виступу в неділю в місті Тарту з промовою з нагоди сторіччя укладення Тартуського мирного договору з Радянською Росією, він заявив, що цей документ є "символом правонаступництва, що з'єднує наше минуле з майбутнім".

Він назвав таким, що "не відповідає дійсності" твердження російської сторони, що договір є лише історичним документом. "Як договір про ненапад, укладений між Естонією і Радянським Союзом у 1932 році, так і договір про базах 1939 року безпосередньо посилаються на Тартуський мирний договір. Він не містить жодних термінів дії або відступу від них. Згідно з міжнародним правом, Тартуський мирний договір діє і зараз, у 21-му столітті", - підкреслив голова парламенту.

Пиллуаас заявив, що "Росія, анексувавши Занаров'я і Печори і відмовляючись визнавати дієвість Тартуського миру, порушує міжнародне право".

"Але ми ніяк не можемо погодитися з бажанням деяких кіл добровільно і безкоштовно віддати належні нам території разом із багатими природними копалинами", - сказав спікер.

Він також заявив: "Естонія не потребує нового прикордонного договору, що заперечує Тартуський мирний договір. Це не в наших інтересах".

2 лютого 1920 року Естонська Республіка і Радянська Росія підписали в місті Тарту мирний договір, що завершував розпочату в 1918 році Визвольну війну в Естонії. Згідно з цією угодою РРФСР першою у світі державою визнавала де-юре незалежність і самостійність Естонської Республіки. За цим договором проходив і довоєнний кордон між Естонією і Радянським Союзом, що відділяв до складу Естонії низку територій на схід від Нарви, а також Печорський край, які в 1944-45 роках були передані до складу РСФСР і нині входять до складу Ленінградської і Псковської областей РФ відповідно.

Наразі РФ розглядає договір як історичний документ, який не має юридичної сили, тоді як Естонія вважає його чинним.

Різні позиції з Тартуського миру заважають державам укласти договір про кордон.

18 травня 2005 року в Москві міністри закордонних справ Естонії Урмас Пает (Urmas Paet) і Росії Сергій Лавров підписали договори про сухопутний і морський кордон, які коротко називаються "прикордонним договором". Однак потім парламент Естонії включив до закону про ратифікацію преамбулу про дієвість Тартуського мирного договору з РРФСР від 2 лютого 1920 року. Російська сторона визнала, що визнання договору може дозволити Естонії в майбутньому пред'являти Росії територіальні претензії. Тому Москва відкликала підписи під прикордонними договорами.

18 лютого 2015 року Пает і Лавров вдруге підписали договори, до яких були внесені дві зміни: сторони не мають територіальних домагань один до одного і договори стосуються тільки рішення прикордонних питань.

Перше читання оновленого закону про ратифікацію прикордонних договорів пройшло в парламенті Естонії в 2016 році, після чого подальше діловодство було призупинено в очікуванні аналогічних дій з боку Росії, проте в січні 2018 року Посольство РФ в Естонії повідомило: "Росія своїх зобов'язань дотрималася. З боку естонського уряду русофобська риторика продовжує зашкалювати. В такій ситуації щодо просування ратифікації прикордонних договорів говорити не доводиться".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА