Інтерфакс-Україна
14:18 05.02.2020

Українці вважають найважливішими проблемами країни війну на Донбасі та низький рівень зарплат і пенсій - опитування

2 хв читати
Українці вважають найважливішими проблемами країни війну на Донбасі та низький рівень зарплат і пенсій - опитування

Більшість опитаних громадян України вважає найгострішою проблемою країни тривання війні на Донбасі, свідчать дані опитування, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень "Социс" у січні 2020 року.

Так, відповідаючи на запитання "Які проблеми країни є зараз особисто для вас найбільш важливими?", війну на сході України назвали 67,2% респондентів. Також серед важливих називали соціально-економічні проблеми - низький рівень зарплат і пенсій (52,3%), підвищення комунальних тарифів (37,5%), зростання цін на основні товари та інфляцію (27,1%).

Дослідники зазначають, що протягом кількох останніх місяців важливість двох проблем - війни на Донбасі та зростання комунальних тарифів - надалі зростає.

Значна частина респондентів також включила до списку актуальних проблем безробіття (21,9%), корупцію в органах центральної влади (15,5%), соціальне розшарування суспільства (14,5%) та недоступність якісної медичної допомоги (14,1%).

Найменш важливими опитані визнали такі проблеми, як недоступність якісної освіти (1,9%) і нестачу свободи слова і демократії (0,3%).

Оцінюючи розвиток ситуації в країні загалом, більшість респондентів заявила, що в деяких сферах події розвиваються правильно, тоді як в інших - ні. Цей варіант із запропонованих обрали 51,8% опитаних. Ще 24,6% респондентів заявили, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямі. Позитивно оцінюють те, що відбувається в країні, лише 18% респондентів.

Опитування проводили в період з 20 до 27 січня 2020 року серед 2 тисяч респондентів в усіх областях України, без урахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Статистична похибка дослідження +/- 2,1% з імовірністю 0,95. Опитування проводили методом особистого формалізованого інтерв'ю за місцем проживання респондента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Євросоюз має все необхідне для захисту від митних заходів США - голова ЄК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА