Інтерфакс-Україна
13:38 07.02.2020

У ВР зареєстрували проект постанови про утворення ТСК у справі Шеремета

2 хв читати
У ВР зареєстрували проект постанови про утворення ТСК у справі Шеремета

Народні депутати ініціюють утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

"Зареєстровано постанову про утворення тимчасової слідчої комісії з розгляду справи Павла Шеремета", - повідомила народний депутат із фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз на брифінгу в п'ятницю.

За її словами, до складу ТСК увійдуть депутати з фракцій "Батьківщина", "Голос", "Слуга народу", "Євросолідарність" та позафракційні депутати.

"Ми прагнемо реально довести цю справу до логічного кінця, і ми не хочемо, щоб винних призначали, щоб втрачали репутацію ті чи інші чиновники, правоохоронні органи, судова система. Саме тому буде утворено цю ТСК", - зазначила Фріз.

Вона висловила сподівання, що регламентний комітет розгляне проект постанови наступної середи, після чого його буде винесено на розгляд ВР.

Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.

12 грудня 2019 року поліція провела низку обшуків і повідомила про підозру деяким фігурантам справи. Того самого дня відбувся брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві Шеремета.

Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, усіх їх затримано. Подружжя Владислав та Інна Грищенки, також учасники АТО, були затримані в іншій справі, але є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом убивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2020 року Кузьменко, для Дугарь суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 8 лютого 2020 року. 14 грудня суд заарештував до 8 лютого 2020 року Антоненка.

24 грудня Апеляційний суд Києва залишив у силі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета дитячому кардіохірургу Юлії Кузьменко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА