Інтерфакс-Україна
12:54 10.02.2020

У ВР зареєстровано законопроект "Про військово-консалтингову діяльність" із забороною працювати в Україні

2 хв читати
У ВР зареєстровано законопроект "Про військово-консалтингову діяльність" із забороною працювати в Україні

Народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк (фракція "Слуга народу") спільно з групою фахівців розробила та зареєструвала в парламенті законопроект №3005 "Про військово-консалтингову діяльність".

Згідно із законопроектом, у військово-консалтинговій діяльності йдеться про надання послуг військового або охоронного характеру державам, юридичним або фізичним особам за межами України.

Законопроект пропонує врегулювати всі сфери військово-консалтингової діяльності, починаючи від порядку створення суб'єкта військово-консалтингової діяльності, отримання ним ліцензії на надання послуг військового або охоронного характеру, обіг вогнепальної зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до неї, особливостей державного та громадського контролю за діяльністю суб'єктів військово-консалтингової діяльності, закінчуючи гарантіями соціального та правового захисту їхніх учасників, засновників та персоналу, а також порядок ліквідації такий компанії.

Законопроект пропонує запровадити жорсткі умови набуття особою права здійснювати військово-консалтингову діяльність шляхом створення відповідного суб'єкта господарської комерційної діяльності.

Особливістю діяльності такого суб'єкта є його спрямування на зовнішні ринки та заборона здійснювати військово-консалтингову діяльність на території України, що пов'язано із законодавчою неврегульованістю питання обігу зброї в Україні.

Законопроект надає право суб'єктам військово-консалтингової діяльності здійснювати імпорт у рамках зовнішньоекономічної діяльності, ввезення в Україну та вивезення за її межі вогнепальної зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до неї виключно для здійснення договірних зобов'язань та норм міжнародного права.

Законопроект також пропонує створити Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї та боєприпасів, пристроїв, патронів до неї, що перебуває у суб'єктів військово-консалтингової діяльності, а також чіткі вимоги щодо контролю за обігом такої зброї, боєприпасів, пристроїв і патронів до неї.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що суб'єкти військово-консалтингової діяльності мають надавати свої послуги лише за кордоном, що виключає можливість утворення "приватних" армій всередині держави.

Норми проекту закону спрямовані на забезпечення працевлаштування осіб, що мають значний військовий досвід, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, військовослужбовців, звільнених з військової служби, та колишніх працівників правоохоронних органів.

Як повідомляє, 3 лютого заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-майор Сергій Кривонос висловив переконання, що приватні військові компанії в Україні дадуть змогу допомогти фронтовикам, які не зуміли себе реалізувати, надалі займатися тим, що вони вміють робити якісно, й отримувати за це гроші та визнання держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА