Інтерфакс-Україна
19:40 10.02.2020

Потенційний кандидат на пост лідера ХДС Лашет проти співпраці з "АдН"

2 хв читати

Потенційний кандидат на пост лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС), прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет висловився категорично проти співпраці з "Альтернативою для Німеччини".

"Події в Тюрінгії схвилювали в Німеччині багатьох людей і для ХДС має бути зрозумілим: не може бути ніякої співпраці з "Альтернативою для Німеччини", - заявив Лашет. Німецькі експерти називають його кандидатуру на пост лідера ХДС однією з можливих.

За словами Лашета, з "Альтернативою для Німеччини" не може бути "жодної кооперації, жодного терпіння, жодної коаліції, жодних переговорів".

"Це партія, яка перебуває поза великим конституційним радіусом Німеччини. Ми будемо з нею боротися, курс ХДС повинен залишатися курсом центру. Ніхто не може ставати головою уряду з підтримкою голосів "Альтернативи", навіть випадково", - вважає Лашет.

При цьому він нічого не сказав про співпрацю з "лівими", в той час як нинішній лідер ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер відкидає і таку перспективу.

Політик не сказав, чи планує він висуватися на пост голови партії, але і не виключив такої можливості.

Раніше в понеділок стало відомо, що міністр оборони Німеччини, глава ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер не висуватиме своєї кандидатури на пост канцлера ФРН і також планує відмовитися від посади голови партії. Як заявила політик, вона зробить це одразу, як тільки буде знайдений новий кандидат на посаду канцлера. Пост міністра оборони при цьому вона збереже.

Рішення політик прийняла після скандалу в Тюрінгії: там, на виборах земельного прем'єр-міністра, за кандидатуру представника Вільної демократичної партії Німеччини ВДП проголосували представники правої "Альтернативи для Німеччини" і її власної партії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА