20:12 14.02.2020

Ми продовжимо розмову в "нормандському форматі" під час зустрічі в Берліні

2 хв читати
Ми продовжимо розмову в "нормандському форматі" під час зустрічі в Берліні

Розмова в "нормандському форматі" буде продовжена в Берліні, підтвердив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

"Не даремно ми в Німеччині, у Франції оживили Мінський процес у пошуках мирного врегулювання в Україні. Основне питання тут залишається - чи всі сторони готові відмовитися від сфер впливу і сісти за один стіл і розробити загальну структуру безпеки Європи на основі верховенства закону і міжнародного права. Тому ми продовжимо розмову в нормандському форматі під час зустрічі в Берліні", - сказав він, під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки в п'ятницю.

Він зазначив, що в Білому Домі змінюється сприйняття світопорядку.

"І тут виникає геополітичний вакуум, куди намагаються проникнути інші країни: Росія, Туреччина, Іран, які озброєні іншими цінностями, інтересами і уявленнями про світопорядок. Тому про майбутнє Близького Сходу говорять уже в Астані та Сочі, а не в Женеві і Нью-Йорку", - підкреслив Маас.

Він сказав, в Європі, розуміють, що повинні більше робити для своєї безпеки і для гарантування стабільності в сусідніх регіонах.

"Європа робить багато: від України до Близького, Середнього Сходу до Лівії і до Сахельського регіону в військовому, цивільному і дипломатичному планах. Ось цими кризами ми будемо займатися в Мюнхені", - пояснив міністр.

За його словами, Європа повинна спільними зусиллями забезпечити міцний мир в Іраку, Сирії, Лівії, Україні та зоні Сахель, і не віддавати їх у розпорядження тим, хто поставляє туди зброю.

"І тут мені хотілося б звернутися до того, що в доповіді Мюнхенської конференції з безпеки називається "беззахідністю", а саме щодо криз у безпосередній близькості від наших кордонів. Це Ірак, Сирія, Лівія, Україна і зона Сахель. Ми повинні віддати ці кризи в розпорядження тим, хто поставляє туди зброю і найманців, ми повинні спільними зусиллями забезпечити міцний мир", - додав він.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА