21:52 14.02.2020

Порошенко в Мюнхені: Міжнародна підтримка України - це копітка робота, і ми активно працюємо з усіма міжнародними партнерами

3 хв читати
Порошенко в Мюнхені: Міжнародна підтримка України - це копітка робота, і ми активно працюємо з усіма міжнародними партнерами

П'ятий президент України (2014-2019), лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко в перший день Мюнхенської конференції з безпеки провів низку важливих зустрічей з міжнародними партнерами, під час яких обговорив збереження санкцій проти РФ і підтримку реформ в Україні, повідомляється на сайті партії "Європейська солідарність" у п'ятницю.

"Зараз Україна звучить у виступах ключових лідерів. І під час двосторонніх зустрічей, і під час публічних заходів нам треба зробити все, щоб виконати ті завдання, які стояли і стоять перед Україною в останні роки. Це - збереження санкцій проти Російської Федерації, аж до повного звільнення української землі", - підкреслив Порошенко під час інтерв'ю журналістам.

Він зазначив, що важливо тримати в порядку денному не тільки питання Донбасу, але і Крим. "Мова йде як про Донбас, так і про Крим. Питання Криму сьогодні піднімалося і під час двосторонніх зустрічей. Зустрічі ми мали дуже великі, бо це є майданчик, де їх організовувати надзвичайно легко. Ми провели переговори з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Відбулася дуже емоційна гарна розмова з Ненсі Пелосі - спікером Палати представників американського Конгресу. Були зустрічі з прем'єром Болгарії Бойко Борисовим і з багатьма лідерами, міністрами", - повідомив Порошенко.

"Дуже змістовна зустріч була з президентом Литви - двостороння. Це перша зустріч. Ви пам'ятаєте, наскільки важливу роль відіграла Литва за останні 5 років. Вона була перша, хто поставив нам смертельну зброю. Вона одна з перших захищала нас на Раді Європейського Союзу і ці позиції були дуже глибокі", - нагадав політик.

"Була конструктивна зустріч з американською делегацією. І дуже важлива зустріч з Крісталіною Георгієвою - виконавчим директором Міжнародного валютного фонду щодо продовження співпраці з МВФ, забезпечення стабільності фінансово-банківської системи країни. Це також для України надзвичайно важливо. За такий короткий термін тут була дуже насичена програма", - підсумував Порошенко.

Він зазначив, що, незважаючи на широку проукраїнську коаліцію, вибудовану за 5 попередніх років, працювати над безпековими питаннями потрібно весь час.

"Нам треба боротися - боротися за Україну. Сама собою, з неба, безпека, підтримка не впаде. Хтось думав, що за останні п'ять років це саме йде в руки і досить просто приїхати і посміхатися. Ні. Це копітка, важка дипломатична робота, яка вимагає координації з Міністерством закордонних справ, з лідерами країн. І на сьогоднішній день, на жаль, ми вимушені були констатувати, що на певний час ця координація була втрачена. І зараз треба активно працювати для того, щоб цю координацію відновлювати. У тому числі і на Мюнхенській безпековій конференції", - сказав політик.

"Наші міжнародні партнери виходять із своїх національних інтересів. А наше завдання – переконати, що коли Україна захищає свій суверенітет – вона захищає не тільки себе, але й всю Європу і весь світ. Коли Україна захищає мій суверенітет – вона також захищає свободу і демократію у всьому світі. І підтримка України виходить з національних інтересів кожної держави. Ось цим я займався п`ять років свого президентства і зараз, як і я і обіцяв, я продовжую цю наполегливу, копітку роботу", - зазначив Порошенко.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА