15:57 15.02.2020

Зеленський вважає, що проблеми людства мають вирішувати всі його представники, а не тільки "обрані" країни

3 хв читати
Зеленський вважає, що проблеми людства мають вирішувати всі його представники, а не тільки "обрані" країни

Президент України Володимир Зеленський вважає, що наразі в усьому світі є запит на оновлення світової архітектури і нових лідерів, які готові боротися за життя кожної людини і комфортні умови для його розвитку.

"Сьогодні у людства є запит на нових сильних лідерів. Але я переконаний, що в їхньому розумінні сильний лідер - не той, хто з легкістю відправляє тисячі солдатів на вірну смерть, а той, хто готовий боротися і берегти життя кожної людини. Створювати кожному комфортні умови для розвитку талантів і життя в гармонії з навколишнім середовищем", - сказав він, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки в суботу.

Зеленський наголосив, що до президентства ніколи не був політиком, не є майстром "туманних дипломатичних формулювань або протокольних заяв без конкретики". "Я завжди був людиною, яка говорить те, про що говорять люди на вулицях. І зараз я говорю те, про що говорять люди на вулицях у всіх куточках нашої планети. І голос цих людей мають почути світові лідери в цьому фешенебельному Мюнхенському готелі. Тому що запит на оновлення світової архітектури - це не тільки бажання впливових держав і урядів. Цього вимагають мільярди жителів планети Земля", - переконаний він.

Президент України зазначив, що експертна спільнота визнає крихкість світового порядку, але вірить у його відновлення на основі ліберальних ідеалів. На його думку, в такому разі принципи демократії не мають порушуватися під час вирішення глобальних світових питань.

"Неможливо побудувати нові світові правила на фундаменті ліберальних цінностей, якщо до будівництва запрошені тільки обрані країни, що мають ядерну зброю або певний рівень економічного розвитку. Проблеми людства повинні вирішувати всі представники людства. І це неможливо зробити, коли вище безпеки людини ставлять геополітичні амбіції і небажання жертвувати власними економічними інтересами. Час згадати, що континенти нашої планети – це передусім не ринки збуту і не зони торгівлі. Це дім для 7,5 мільярда людей", - заявив він.

Зеленський вважає, що в сучасному світі немає "чужої" війни і "чужих" катастроф, що доводить збиття літака МН17 і українського "Боїнга-737" в Тегерані, пожежі в Австралії і поширення коронавірусу, екологічні катаклізми, проблеми питної води і кіберзагроз.

"І в цьому світі не сім і не двадцять, а майже двісті Незалежних Держав. Вони є членами Організації Об'єднаних Націй. У цих державах живуть такі самі люди, не кращі і не гірші за інших. І ці люди не можуть бути глядачами, а за фактом - заручниками геополітичного театру, на арені якого кілька країн вирішують, хто з них головний", - зазначив він.

Зеленський переконаний, що без припинення вогню на сході України і повернення Криму неможливо полагодити пошкоджену систему регіональної безпеки в Європі. "Її архітектура має базуватися виключно на нормах і принципах міжнародного права, закріплених у Статуті ООН, Гельсінському Заключному акті і міжнародних договорах", - наголосив він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Внесений РФ в ООН проект резолюції щодо Covid-19 є спробою прикриття агресивної зовнішньої політики - коментар МЗС України

МЗС України рішуче протистоятиме будь-яким спробам маніпулювати коронавірусом

Заява партії "Слуга народу" щодо оприлюднених Леросом записів: Слідство повинно бути неупередженим, а винні мають бути покарані

Зеленський хоче залучити ВООЗ для координації українських вірусологів, які працюють над вакциною від коронавірусу, з їхніми іноземними колегами

Екс-міністр фінансів Уманський вбачає причину свого звільнення в намірі зняти голів податкової та митної служб

Україна однією з перших підтримала заклик ООН про глобальне припинення вогню і закликає почати підготовку плану залучення інвестицій на Донбас після деокупації

Генсек Столтенберг: Треба припинити вогонь на сході України, щоб боротися з коронавірусом

Глави МЗС України і Туркменістану домовилися поглиблювати політичні та економічні відносини

Додатковий пакет допомоги НАТО для України і Грузії спрямований на поглиблення співпраці з альянсом в Чорноморському регіоні

Лукашенко заявив, що домовився з Путіним відкласти питання політичної інтеграції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА