Інтерфакс-Україна
13:06 16.02.2020

Нардеп Гончаренко закликав мешканців Кубані згадати про свою незалежність

1 хв читати
Нардеп Гончаренко закликав мешканців Кубані згадати про свою незалежність

16 лютого 1918 року було проголошено незалежність Кубанської народної республіки, розказав народний депутат Олексій Гончаренко у своєму YouTube-каналі та привітав з цим святом етнічних українців регіону. 

«Чому нам важливо пам’ятати про Кубань? Кубань ― це, по суті, ще одна форма української державності. Ця територія споконвіку пов’язана з Україною і українцями. Наша історія не може бути повною без згадки про Кубань, Зелений, Малиновий клини та усі інші землі, заселені українцями.

Водночас, Кубань ― це нагадування про те, що може статися, якщо ми перестанемо чинити спротив. Ідентичність кубанців було стерто у результаті злочинної політики жорстокої асиміляції Кремля, яку він провадив щодо усіх підкорених народів. Традицію справжнього козацтва замінили «ряженими». Тому що козаками не можуть себе називати ті, хто прислуговує кремлівському царю і бореться проти усіх, хто прагне свободи. Росія ― тюрма народів, а Кубань, безумовно, стане нашим «островом свободи»», — сказав Гончаренко.

Нагадаємо, у жовтні народні депутати України на чолі з Олексієм Гончаренком створили депутатське об'єднання, яке опікуватиметься поверненням в українське соціальне та культурне поле етнічних територій, зокрема Кубані.

ОСТАННЄ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА