Інтерфакс-Україна
14:31 24.02.2020

Рівень довіри українців до президента, ВР та Кабміну за півроку суттєво знизився - опитування

2 хв читати
Рівень довіри українців до президента, ВР та Кабміну за півроку суттєво знизився - опитування

Більшість українців довіряє Збройним силам країни, не схильна довіряти чиновникам і судам, а рівень довіри до президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів знизився за останні півроку, свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова.

Так, в оцінці рівня довіри до державних і громадських інституцій 69% опитаних сказали, що довіряють Збройним силам України. Державній службі з надзвичайних ситуацій довіряють 65% респондентів, церкві - 62,5%, волонтерським організаціям - 60%, українським ЗМІ - 52,5% опитаних.

Що стосується недовіри українців загалом, то, згідно з опитуванням, 82% українців не довіряють російським ЗМІ, 77% - державному апарату України, 76% - українській судовій системі загалом.

Президенту України нині висловлюють довіру 51,5% респондентів, тоді як у вересні 2019 року ця цифра становила 79% і була свідченням максимального висловлення довіри українців главі держави. Рівень недовіри до президента за цей період зріс із 13,5 до 41%.

Також результати опитування свідчать про зниження рівня довіри до Верховної Ради та уряду. Так, парламенту схильні нині довіряти 28% опитаних, тоді як у вересні довіра до ВР становила 57%. Рівень довіри українців до Кабінету Міністрів знизився відповідно із 57% до 28%.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 13 до 17 лютого 2020 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що представляє доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступінчаста, випадкова з квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА