Інтерфакс-Україна
10:58 25.02.2020

В Австралії підозрюють Китай, Росію та Іран у спробах втручання і шпигунства

1 хв читати
В Австралії підозрюють Китай, Росію та Іран у спробах втручання і шпигунства

Австралія має справу з небувалим раніше за інтенсивністю рівнем шпигунства та іноземного втручання у внутрішні справи країни, заявив голова австралійської Служби безпеки та розвідки Майк Берджесс.

"Рівень загрози від шпигунства з-за кордону та іншої активності, з якими ми стикаємося, є безпрецедентним", - наводить його слова агентство Associated Press (AP).

У свою чергу глава міністерства внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон, до компетенції якого входить Служба безпеки та розвідки, уточнив, які держави становлять небезпеку для Австралії, назвавши зокрема й Росію.

"Ми говоримо не лише про Китай. Ми говоримо про Росію, ми говоримо про Іран і говоримо про інших", - наводить AP слова Даттона.

За його словами, під ударом перебуває майже будь-яка сфера суспільного життя Австралії, включно з урядовими службами, ЗМІ та університетами.

"Ми бачимо, як науковці та академіки, що приїжджають, проникають в університетську спільноту з метою таємно збирати розвідувальну інформацію. Це завдає удару в саме серце наших уявлень про вільний і чесний академічний обмін", - сказав міністр.

Водночас він заявив, що посилення в 2018 році австралійського законодавства у сфері контррозвідки вже приносить плоди. Міністр водночас згадав створену в 2019 році оперативну групу з боротьби з іноземним втручанням, яка має захистити австралійські університети від цієї загрози.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київська влада роз’яснила підпорядкування структур КМДА та КМВА

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

РФ веде потужну інформаційну війну проти всієї Європи - депутат Європарламенту Брейза

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА