Інтерфакс-Україна
08:26 06.03.2020

Україна і Туреччина перейшли на новий рівень взаємовідносин

2 хв читати
Україна і Туреччина перейшли на новий рівень взаємовідносин

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українсько-турецькі відносини нині вийшли на новий рівень і мають значний потенціал для розвитку, повідомив сайт глави держави.

"Із президентом (Реджепом Таїпом - ІФ) Ердоганом у нас була дуже корисна зустріч, і ми зрозуміли, що між двома країнами існують хороші відносини. Але ми повинні розвинути їх ще більше. Я думаю, що зараз ми вивели наші відносини на інший рівень", - розповів Зеленський в інтерв'ю турецькому телевізійному каналу "ТРТ".

За його словами, уперше глави обох країн зустрілися відразу після перемоги Зеленського на президентських виборах, але до вступу на посаду та виконання обов'язків.

Зеленський зазначив, що для України і Туреччини дуже важливим є завершення підписання Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ).

"До цього залишився всього один крок", - йдеться в повідомленні.

Президенти обговорили також питання інвестиційної безпеки, проекти у сферах сільського господарства, оборони та енергетики.

"Крім того, поспілкувалися про туризм. Туреччина має важливий досвід у цих питаннях, і ми будемо вчитися цього", - сказав Зеленський, відзначивши також важливість великої поваги Туреччини до територіальної цілісності та суверенітету України.

"З президентом Ердоганом ми довго говорили про окупацію в Донецьку та Луганську, а також про анексію Криму. Під час зустрічі ми поспілкувалися про інвестиції в Херсонському регіоні, що межує з Кримом, для кримських татар, які після анексії Криму переїхали до контрольованих Україною регіонів. Ми побудуємо там будинки й готелі та реалізуємо різні інфраструктурні проекти для кримських татар. Ми побудували КПВВ... Я хочу, щоб кримські татари та кримчани побачили ставлення до них. Ми будемо інвестувати, щоб показати, що ми цінуємо їх", - пояснив глава Української держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА