Інтерфакс-Україна
21:01 06.03.2020

Постачання води з України в анексований Крим призведе до ослаблення тиску на РФ

2 хв читати
Постачання води з України в анексований Крим призведе до ослаблення тиску на РФ

Представництво президента в Криму, реагуючи на заяви окремих посадових осіб, офіційно заявляє про неприпустимість постачань води на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Криму до моменту його деокупації.

"Наголошуємо, що з початком окупації припинено поставки води в Крим. Відповідно до норм міжнародного права відповідальність за забезпечення життя населення на окупованій території покладається на державу-окупанта", - повідомляє прес-служба представництва президента в АРК.

Зазначається, що Україна зобов’язана захищати інтереси своїх громадян, зокрема тих, хто вимушено проживає на тимчасово окупованій території. Проте постачання води з підконтрольної території України призведе до послаблення тиску на державу-окупанта.

"Наслідком цього стане відтермінування моменту деокупації території України та продовження репресій і переслідувань наших громадян окупаційною російською владою", - наголосили в представництві президента в Криму.

Як повідомлялося, Шмигаль в ефірі телеканалу "1+1" у четвер увечері заявив, що Україна "не може не давати воду українцям".

"Питання подання води в окупований Крим - це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть у Криму", - сказав він.

Пізніше на своїй сторінці у Facebook Шмигаль уточнив, що його слова було вирвано з контексту.

"Позиція залишається незмінною: ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо й не маємо технічної можливості робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України", - написав він.

Заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Таміла Ташева повідомила, що ніякого рішення стосовно водопостачання Криму наразі немає, але якщо його буде відновлено, вона подасть у відставку, як і вся команда представництва президента в Криму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА