09:51 12.03.2020

Декомунізація на Донбасі та в Криму після деокупації повинна мати перехідний режим - Дробович

2 хв читати
Декомунізація на Донбасі та в Криму після деокупації повинна мати перехідний режим - Дробович

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович вважає, що імплементація законодавства про декомунізацію на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму після деокупації повинна мати перехідний режим.

"Наразі активно обговорюють проекти перехідного правосуддя для регіонів, які будуть інтегровані назад після деокупації. Відповідно, я гадаю, що імплементація законодавства про декомунізацію повинна теж мати якийсь перехідний режим", - сказав Дробович в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, що буде з декомунізацією тимчасово окупованих територій після деокупації.

За його словами, влада повинна мати напрацьовані рішення та рекомендації, як працювати з публічним простором на тих територіях.

"Очевидно, що найвідвертіші елементи комуністичної пропаганди найближчим часом після деокупації повинні бути вилучені з публічного простору. Але все одно, у нас мають бути розроблені такі механізми, щоб це було цивілізовано, зрозуміло, правильно проговорено з суспільством. Ми не можемо це робити без відповідної дискусії, інакше це може призвести до суспільного вибуху", - наголосив голова УІНП.

Що стосується закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" загалом, він зазначив, що "це хороший і якісний закон, і його достатньо, щоб виконувати норми".

"Можливо, деякі правки і варто зробити, особливо щодо розширення кількості нацистської символіки, але щодо роботи з органами місцевого самоврядування, то я б нічого не вносив. Я взагалі не прихильник такого, щоб закони дуже докладно прописували якісь речі або регулювали примус" , - заявив Дробович, відповідаючи на запитання про необхідність внесення змін або доповнень до закону про декомунізацію.

Як повідомлялося, наприкінці лютого постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявив, що документ про національну модель перехідного правосуддя вже готовий. Він зазначив, що необхідно починати говорити про перехідне правосуддя на місцях і з лідерами думок, щоб дати зрозуміти, що це правильний шлях виходу з конфлікту та повернення до мирного життя.

Повний текст інтерв'ю з Дробовичем буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА