Інтерфакс-Україна
14:04 26.03.2020

Кабмін має намір запропонувати ВР скоротити на 13,3 млрд грн видатки на освіту, культуру та спорт

2 хв читати
Кабмін має намір запропонувати ВР скоротити на 13,3 млрд грн видатки на освіту, культуру та спорт

Кабінет Міністрів України має намір запропонувати Верховній Раді законопроект зі змінами до закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік", в якому пропонує скорочення на 13,3 млрд грн видатків на освіту, культуру та спорт, повідомив народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

Згідно з доповненням до проекту змін до Держбюджету на 2020 рік, яке Гончаренко оприлюднив у своєму Telegram-каналі, уряд має намір запропонувати скоротити фінансування Міністерства освіти і науки на 6,956 млрд грн, із яких 400 млн грн - підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок у закладах вищої освіти, 259 млн грн - субвенція місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти, 1,421 млрд - субвенція місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", 3,2 млрд - інші освітні субвенції місцевим бюджетам, а також повністю відмовитися від фінансування Фонду президента щодо підтримки освіти, науки і спорту, яке становило 500 млн грн і відмовитися від фінансування Фонду розвитку закладів вищої освіти, яке становило 250 млн грн.

Не фінансуватиметься також реалізація державного інвестиційного проекту "Створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету", інвестиційного проекту "Реставрація Староакадемічного корпусу ансамблю Братського монастиря Києва", інвестиційного проекту "Реставрація головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка" та інвестиційного проекту "Будівництво Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Республіки Польща" на 180 млн грн.

Крім того, фінансування культури, молоді та спорту передбачається скоротити на 6,4 млрд грн. Зазначається, що раніше на Міністерство культури, молоді та спорту було закладено 15,4 млрд грн, а в передбачувані зміни на Міністерство культури, молоді та спорту буде виділено 6,6 млрд грн, а на Міністерство молоді та спорту - 2,4 млрд грн.

Скорочення коштів цих галузей пропонується за рахунок зменшення фінансування на 940 млн грн - розвитку фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту, на 246 млн грн - фінансової підтримки національних театрів, на 622 млн грн - забезпечення функціонування Українського культурного фонду, зокрема здійснення фондом заходів щодо підтримки проектів, на 50 млн грн - виробництво (створення) і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, на 748 млн грн - державна підтримка кінематографії, на 67 млн грн - заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам'яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА