20:25 26.03.2020

Урізання держвидатків на культуру матиме нищівні наслідки для України - звернення діячів культури

1 хв читати
Урізання держвидатків на культуру матиме нищівні наслідки для України - звернення діячів культури

Кардинальне скорочення видатків на культуру, запропоноване Міністерством фінансів України, загрожує нищівними наслідками для держави, йдеться у зверненні представників креативних індустрій до уряду та президента України.

"Як громадяни своєї країни, підтримуємо доцільність раціональних обмежень, однак скорочення бюджету на розвиток креативних індустрій призведе до кризи у сфері культури. Як наслідок, досягнення останніх років буде зведено нанівець, тисячі українців гарантовано залишаться без робочих місць, а проекти, що сприяють формуванню національної ідентичності, будуть зупинені", - йдеться в документі, який підписали відомі діячі культури і деякі нардепи.

"Враховуючи всю драматичність прогнозованого розвитку подій, ми вимагаємо зупинити знищення української культури та змінити підходи уряду щодо фінансування. Без усього, що було створено за останні кілька років, наша держава втрачає національну свободу та історичну незалежність. А без цього Україна не матиме майбутнього", - наголошується у зверненні.

Документ підписали голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної інформаційної політики Олександр Ткаченко, народні депутати Гео Лерос та Євгенія Кравчук, а також керівництво низки музейних комплексів. Серед підписантів також, зокрема, кінорежисер і кінопродюсер Роман Балаян, режисер і засновник театру "Дах" Владислав Троїцький, режисер Сергій Проскурня, диригент Віктор Плоскіна, актриса Ольга Сумська, музиканти Олег Михайлюта і Юлія Гордзей (Юлія Лорд), письменниця Мар'яна Савка та інші.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підготувати до другого читання законопроект про неповернення банків можливо буде не раніше за п'ятницю

Президент США може відкрити економіку в непостраждалих від вірусу регіонах

У "Голосі" пропонують Кабміну змінити запроваджені в Україні карантинні заходи

Лукашенко заявив, що готовий сам іти лікувати людей із коронавірусом, але "поки що не треба"

Сім нардепів подали до "банківського" законопроекту понад 1 тис. поправок кожен

Нардеп Василевська-Смаглюк пояснює велику кількість поданих до "банківського" законопроекту поправок небажанням, щоб його оскаржили в КС

Екс-посли США в Україні у зв'язку з пандемією Covid-19 запропонували скасувати міжнародні санкції проти РФ, якщо вона виведе війська з України

Нардеп Ар'єв ініціює скорочення розгляду поправок до законопроектів, якщо їх занадто багато

Україна висловлює рішучий протест у зв'язку із здійсненням РФ чергового призову на військову службу в Криму

Кабмін України розпорядився передати Італії гуманітарну допомогу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА