20:31 27.03.2020

Росія перетворила український Крим і Донбас на території гуманітарної катастрофи - заява МЗС України

2 хв читати
Росія перетворила український Крим і Донбас на території гуманітарної катастрофи - заява МЗС України

Прагнучи легітимувати свої міжнародні злочини, Росія перетворила український Крим і Донбас на території гуманітарної катастрофи, заявляють у Міністерстві закордонних справ України у зв'язку з шостою річницею ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції "Територіальна цілісність України".

"Своїми агресивними діями проти територіальної цілісності і суверенітету України російський режим підриває основоположні принципи міжнародного права, на яких базуються сучасні міжнародні відносини, світова безпека і стабільність. Прагнучи легітимувати свої міжнародні злочини, Росія перетворила український Крим і Донбас на території гуманітарної катастрофи, залякуючи, переслідуючи і позбавляючи будь-яких прав тих, хто виступає проти російської агресії", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті МЗС України в п'ятницю.

У міністерстві зазначають, що, зупинивши подальше просування військової машини Росії ціною величезних людських і матеріальних втрат, Україна і сьогодні має повну підтримку з боку міжнародного співтовариства.

"Свідченням того стала ціла низка схвалених протягом цих років резолюцій Генеральної Асамблеї "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна" (71/205, 72/190, 73/263, 74/168) і "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, а також частин Чорного й Азовського морів" (73/194, 74/17). Шляхи припинення неправомірних дій Москви в Криму і на Донбасі нині на щорічній основі розглядають держави-члени ООН на Генасамблеї у рамках пункту "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", - констатували в МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство також звернуло увагу на те, що Москва намагається використати поширення пандемії Covid-19 для скасування запроваджених стосовно неї санкцій, що вкотре показує справжню сутність її агресивної політики.

"Саме солідарність і відповідальна поведінка держав мають стати основою для об'єднання наших зусиль у протидії вірусу. Лише виконання вимог міжнародного права є запорукою недопущення поширення вірусу агресії і реваншизму, а, отже, може бути підставою для скасування санкцій", - переконані в МЗС України.

Українське міністерство також нагадало, що за резолюцію "Територіальна цілісність України" (68/262) проголосувала і її підтримала переважна більшість держав-членів ООН у відповідь на початок збройної агресії з боку постійного члена Ради безпеки ООН проти України - військову окупацію Росією українського Криму і спробу його анексії шляхом проведення незаконного фейкового референдуму.

Її схваленням Генасамблея ООН висловила рішучий протест зухвалому порушенню РФ норм міжнародного права і підтвердила суверенітет, політичну незалежність, єдність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Лише 11 країн на чолі з Росією виступили "проти" документа у 2014 році, проти заклику відмовитися від спроб змінити кордони України через погрозу силою або її застосування, або іншим незаконним шляхом", – нагадали в МЗС України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Григорій Суркіс заробив за рік понад 117,5 млн грн, зберігає $ 10,4 млн в банку, позичив 158 млн грн своєму братові Ігорю Суркісу

Трамп обговорював заходи проти фінансового сектора Китаю

Влада КНР негативно відреагувала на пропозицію Великої Британії дозволити жителям Гонконгу переїхати на рік до Сполученого Королівства

Кабмін проводить стратегічну сесію щодо програми діяльності уряду, присутні Зеленський і Разумков - джерело

Угорщина не хоче підтримувати блокування України в НАТО, наша мета - досягти домовленостей - Сіярто

Україна готова до реалізації масштабнішої програми налагодження транскордонної співпраці в Угорщиною і відкриття нових КПВВ - Кулеба

Угорці в Україні та українці в Угорщині розглядатимуться як надбання обох країн - проект спільного меморандуму

Підстав для скасування санкцій проти РФ немає, і ніхто з ключових партнерів не говорить про їх послаблення - Макеєв

Зеленський сподівається на результативне головування Португалії в Раді ЄС у першій половині 2021 року

Зеленський на зустрічі з новим послом Палестини підтвердив готовність України залишатися провідним постачальником продуктів харчування на палестинський ринок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА