10:49 03.04.2020

Внесений РФ в ООН проект резолюції щодо Covid-19 є спробою прикриття агресивної зовнішньої політики - коментар МЗС України

2 хв читати
Внесений РФ в ООН проект резолюції щодо Covid-19 є спробою прикриття агресивної зовнішньої політики - коментар МЗС України

Україна вітає ухвалення резолюції Генеральної асамблеї ООН "Глобальна солідарність для боротьби з Covid-19" і водночас відзначає, що внесений РФ альтернативний проект є черговою спробою створити пропагандистське прикриття для агресивної зовнішньої політики цієї держави.

Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України щодо ухвалення проекту резолюції ГА ООН "Глобальна солідарність для боротьби з Covid-19", оприлюдненому в п'ятницю вранці.

"В умовах глобальної кризи, коли світу особливо потрібна єдність, РФ вирішила скористатися ситуацією для просування власних вузькополітичних інтересів. Ігноруючи відсутність підтримки абсолютної більшості держав-членів ООН, Росія подала паралельний проект резолюції, головний посил якого, попри включення до його назви питання Covid-19, повністю вписується в логіку її попередніх закликів до скасування обмежувальних заходів, що були запроваджені у відповідь на вчинення нею найтяжчого міжнародного злочину - збройної агресії", - зазначають у МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що РФ зухвало ігнорує заклик Генсекретаря ООН до глобального перемир'я, продовжуючи збройні провокації та блокуючи доступ міжнародних організацій до окупованих територій України на тлі поширення Covid-19. "Внесений Російською Федерацією проект резолюції - чергова спроба створити пропагандистське прикриття для своєї агресивної зовнішньої політики", - наголошується в коментарі.

У МЗС наголошують, що Україна виступає проти спроб РФ скористатися скрутною гуманітарною ситуацією для уникнення міжнародно-правової відповідальності. "Ці маніпуляції лише шкодять важливій роботі, яку здійснюють Генеральний секретар ООН та Організація Об'єднаних Націй у зміцненні співробітництва між державами в боротьбі проти Covid-19 та мінімізації його наслідків", - наголосили у відомстві.

При цьому зазначається, що Україна вітає ухвалення резолюції "Глобальна солідарність для боротьби з Covid-19" Генасамблею ООН і як співавтор висловлює вдячність Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії, Гані, Індонезії, Сінгапуру за ініціативу із внесення проекту рішення, а також усім співавторам за його підтримку.

"Безпрецедентний рівень участі держав у схваленні резолюції є чітким сигналом, що ми єдині, а ООН здатна взяти на себе роль координатора глобальної боротьби з пандемією Covid-19. (...) Україна також підтримує заклик генерального секретаря ООН Антоніо Гутерреша вирішити питання щодо надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я та зосередити увагу на заходах соціального впливу та економічного реагування. (...) Закликаємо всі країни продемонструвати єдність у боротьбі з небувалою пандемією. Лише спільними зусиллями, а не гаслами та деклараціями можна подолати надскладні виклики, що стоять перед людством", - резюмується в коментарі МЗС України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Разумков сподівається на розширення співпраці між парламентами України та Швеції

Зеленський з нагоди 80-річчя Українського конгресового комітету Америки подякував організації за відстоювання інтересів України

Зеленський привітав Нетаньягу з формуванням уряду єдності, Нетаньягу запросив його до Ізраїлю

Прем'єр України допускає точкові зміни складу наглядових рад держкомпаній

Виконувачі обов'язків міністрів освіті, енергетики та культури мають перспективи очолити міністерства - Шмигаль

Міністерство енергетики та захисту довкілля буде розділено - Шмигаль

Надепи від "Слуги народу" чекають пояснень про участь Яценюка в поїздці членів уряду в Чернівецьку область

Байден проти виходу Вашингтона з Договору про відкрите небо

В американській адміністрації обговорювалося питання щодо проведення ядерного випробування

Глава МЗС України виступає за притягнення до відповідальності організаторів та реалізаторів кібератак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА