Інтерфакс-Україна
17:21 06.05.2020

Україна пропонує узгодити розширений склад делегацій усіх сторін у ТКГ і залучити до роботи в підгрупах як запрошених представників ОРДЛО і внутрішньо переміщених осіб - Єрмак

2 хв читати
Україна пропонує узгодити розширений склад делегацій усіх сторін у ТКГ і залучити до роботи в підгрупах як запрошених представників ОРДЛО і внутрішньо переміщених осіб - Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з політичними радниками лідерів держав-учасниць "нормандського формату", в якій запропонував на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи, що має відбутися 14 травня, узгодити розширений склад делегацій України, Росії та ОБСЄ відповідно до пропозицій української сторони.

"Високий офіційний статус членів делегацій дасть можливість швидше та ефективніше ухвалювати рішення, виконувати їх і бачити, хто їх не виконує", - зазначив він, повідомляє в середу прес-служба Офісу президента.

Єрмак зазначив, що українська сторона також запропонувала залучити до роботи в підгрупах ТКГ як запрошених осіб, які представляють окремі райони Донецької та Луганської областей, внутрішньо переміщених осіб, котрі були вимушені залишити ці райони після травня 2014 року.

Він наголосив, що учасники ТКГ залучатимуть цих людей до дискусії, консультацій і погодження питань, передбачених Мінськими домовленостями.

Водночас керівник Офісу президента наголосив на неприпустимості будь-яких переговорів із представниками невизнаних квазідержавних утворень.

Єрмак нагадав, що Україна запропонувала перезавантажити роботу Тристоронньої контактної групи. Саме для прискорення Мінського процесу президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ, згідно з яким представництво України в ТКГ істотно підвищено.

"Ми підняли його до дуже високого офіційного рівня. Україна виконує і буде виконувати все, про що домовилися лідери в Парижі. Саме з цією метою ми запропонували новий формат ТКГ", - сказав глава ОП.

Зокрема, заступником керівника української делегації в ТКГ призначено віце-прем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова. На рівні підгруп Україну представляють заступники міністрів або народні депутати – голови профільних комітетів Верховної Ради.

У розмові Єрмак також наголосив на необхідності повного та всеосяжного припинення вогню, а також негайного й повного доступу представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та Міжнародного комітету Червоного Хреста на тимчасово непідконтрольні території.

"Це безпосередньо стосується життя і здоров’я людей, що є найвищим пріоритетом для України", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

Умєров очолить делегацію для перемовин з російською стороною - Зеленський

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА