15:32 07.05.2020

Всеукраїнська асоціація ОТГ просить владу не допустити знищення вже наявних громад під час затвердження перспективних планів

2 хв читати

Всеукраїнська асоціація об'єднаних територіальних громад (ОТГ) виступає за збереження 127 наявних ОТГ у процесі остаточного затвердження планів формування громад областей.

"Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад просить стати на захист 127 ОТГ, які знищуються в процесі остаточного затвердження перспективних планів формування громад областей. Відповідні листи були направлені до президента України, прем’єр-міністра України, депутатських фракцій політичних партій у ВРУ", - йдеться в повідомленні асоціації.

Зазначається, що раніше асоціація ОТГ зверталася до всіх обласних державних адміністрацій і просила зберегти ОТГ, які пройшли демократичний шлях добровільного об'єднання і вибори.

"Однак не всі ОДА знайшли можливість зберегти вже існуючі громади, посилити за потреби або надати можливість розвитку в наступні п’ять років. Як результат - зникають 127 об’єднаних територіальних громад", - наголошується у зверненні.

В асоціації вважають, що формування нового адміністративно-територіального устрою має відбутися на основі вже діючих об'єднаних громад.

Наразі низка громад мають середній і високий рівень спроможності, забезпечують належний рівень надання послуг, проводять значну проектну діяльність, але політичні або бізнес-впливи сприяли їх приєднанню до міст або до ще не об'єднаних громад. В асоціації вважають, що такий несправедливий підхід до формування перспективних планів, які знищують діючі ОТГ, призводить до соціальної напруженості, протестів, втрати довіри до держави.

Як повідомлялося, Кабмін вже затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Миколаївської, Харківської, Івано-Франківської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Луганської, Вінницької, Чернівецької, Донецької та Черкаської областей.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У країн ЄС немає одностайності щодо того, які дії РФ проти України мають призвести до нових санкцій, - ЗМІ

Джонсон вірить у можливість вирішення проблем з РФ через дипломатію, готовий до контактів із Путіним

Створена Росією криза лише зміцнила підтримку України з боку партнерів і підвищила рішучість її захисників – Квін

Зеленський та Алієв обговорили актуальні питання двосторонньої співпраці

Депутати перенесли на рік початок використання Єдиної автоматизованої системи роботи з документами у ВР

Тимошенко закликала забезпечити достатнє фінансування ЗСУ

Кабмін відкликав законопроєкт про перехідний період через недостатню підтримку його депутатами - Верещук

ВР підтримала звернення до міжнародних інституцій про військовий шантаж із боку РФ, закликала визначити тимчасові межі інтеграції України в НАТО

ВР відмовилася створювати ТСК щодо перевірки можливих фактів порушення омбудсменом присяги

Україна вітає пропозицію Туреччини виступити посередником між Україною та РФ - посол Боднар

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА