14:42 15.05.2020

Росія не повинна уникнути відповідальності за агресію і злочини на Донбасі – заступник міністра реінтеграції

2 хв читати
Росія не повинна уникнути відповідальності за агресію і злочини на Донбасі – заступник міністра реінтеграції

Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко наголошує, що не можна дозволити Російській Федерації уникнути відповідальності за агресію і скоєні злочини на Донбасі.

Як повідомляє прес-служба міністерства, у п'ятницю він обговорив з главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер ситуацію на сході України, що склалася через збройну агресію РФ, порушення прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу та Криму.

"Важливо консолідувати зусилля міжнародної спільноти, зокрема гуманітарних організацій, щоб не дати країні-агресору можливості прикриватися своїми проксі на території українського Донбасу та не дозволити Російській Федерації уникнути відповідальності за скоєні злочини. Лише визнання відповідальності Росії може сприяти покращенню ситуації, а отже – зменшенню випадків порушення прав людини", - наголосив Яременко.

Заступник міністра знову відзначив позицію українського уряду та міжнародної спільноти, які засуджують збройну агресію РФ проти України, а також застеріг від будь-якої форми визнання ролі РФ, окрім як сторони міжнародного воєнного конфлікту.

Богнер наголосила на першочерговості забезпечення захисту громадян під час озброєного конфлікту та зменшення втрат серед цивільних осіб.

Учасники зустрічі приділили особливу увагу необхідності стримування на тимчасово окупованих РФ територіях України пандемії коронавірусу, а також відповідальності Росії за поширення там COVID-19.

Крім того, Яременко та Богнер приділили увагу ситуації, що склалася через обмеження допуску моніторингових і гуманітарних місій до тимчасово окупованих територій з боку російських окупаційних адміністрацій.

"Було зазначено, що блокування допуску моніторингових та гуманітарних місій під приводом карантину та використання Російською Федерацією пандемії для легітимізації подібних дій є абсолютно неприйнятним. ООН продовжує підтримувати позицію безперешкодного доступу до постраждалого від російської агресії населення з обох сторін лінії зіткнення, насамперед для надання гуманітарної допомоги, а також для вивчення їхніх потреб", - ідеться в повідомленні.

Сторони також обговорили співпрацю в частині збору інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, засоби правового захисту постраждалих від російської агресії, зокрема щодо порушення права власності в Криму, незаконного призову в армію, мілітаризації освіти на цих територіях, а також загальну ситуацію стосовно негативних соціально-економічних наслідків для громадян України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА