15:30 18.05.2020

Повноваження префектів та місцевих рад мають бути чітко розмежовані - нардеп Світлична

2 хв читати
Повноваження префектів та місцевих рад мають бути чітко розмежовані - нардеп Світлична

Під час проведення адміністративної реформи для уникнення конфліктів необхідно чітко законодавчо розмежувати повноваження префектів та місцевих органів влади, заявила народний депутат і екс-керівник Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

"Підтримую введення інституту префектур. Важливо дуже чітко законодавчо розмежувати повноваження префектів і місцевих рад. Тоді жодних конфліктів не буде. Вважаю це зробити не складно. Функції економічного та соціального розвитку повністю за місцевими радами, функції контролю та реалізація державних програм за префектурами. Безумовно, специфічні функції держави, такі як оборона, міжнародна політика, забезпечення правопорядку за державою", - сказала Світлична в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Депутат також зазначила, що процедура призначення префекта має залежати від його повноважень.

"У такому форматі (як описано вище - ІФ-У) префекта має призначати центральна влада. Якщо ж префект буде наділений додатковими повноваженнями, наприклад, такими, як участь в економічному чи соціальному управлінні регіоном шляхом координації територіальних органів влади, то необхідно розглядати питання виборності префектів. Головне, щоб не було половинчастих рішень, вони, як правило, роблять неефективною будь-яку реформу", - сказала екс-керівник Харківської обласної державної адміністрації.

Вона також додала, що необхідно уникнути примусового об'єднання територіальних громад і дати змогу жителям самим визначати формат створення ОТГ.

"Наприклад, якщо ми говоримо про добровільне об'єднання територіальних громад, то уряд насамперед має чути людей, а не "різати" території на свій розсуд. Саме "внизу", між селами й ОТГ є певні традиційні, історичні зв'язки і саме самі люди можуть визначати формат об'єднання. Їм просто треба допомагати", - сказала Світлична.


Повний текст інтерв'ю буде розміщено на головній сторінці сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Реформа КС має відбуватися швидко й окремо від реформи судової системи України - Стефанчук

Разумков: Рішення КС призведе до розбалансування вертикалі влади

Через блокування підрахунку голосів влада намагається змінити результати виборів - Турчинов

Зеленський про загрози рішення КС: У нас не буде грошей і підтримки

Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

Фінансова допомога ЄС Україні пов'язана з антикорупційною архітектурою, влада має зробити кроки для відновлення умов її ефективного функціонування

Зеленський ініціював внесення законопроекту про відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні

Система електронного декларування працюватиме, законопроекти мають бути подані до ВР як невідкладні - Зеленський

Справа не лише в рішенні КС щодо антикорупційних органів, а загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підривання нацбезпеки - Зеленський

Зеленський вказує на неприпустимість демонтажу функцій НАЗК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА