15:30 18.05.2020

Повноваження префектів та місцевих рад мають бути чітко розмежовані - нардеп Світлична

2 хв читати
Повноваження префектів та місцевих рад мають бути чітко розмежовані - нардеп Світлична

Під час проведення адміністративної реформи для уникнення конфліктів необхідно чітко законодавчо розмежувати повноваження префектів та місцевих органів влади, заявила народний депутат і екс-керівник Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

"Підтримую введення інституту префектур. Важливо дуже чітко законодавчо розмежувати повноваження префектів і місцевих рад. Тоді жодних конфліктів не буде. Вважаю це зробити не складно. Функції економічного та соціального розвитку повністю за місцевими радами, функції контролю та реалізація державних програм за префектурами. Безумовно, специфічні функції держави, такі як оборона, міжнародна політика, забезпечення правопорядку за державою", - сказала Світлична в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Депутат також зазначила, що процедура призначення префекта має залежати від його повноважень.

"У такому форматі (як описано вище - ІФ-У) префекта має призначати центральна влада. Якщо ж префект буде наділений додатковими повноваженнями, наприклад, такими, як участь в економічному чи соціальному управлінні регіоном шляхом координації територіальних органів влади, то необхідно розглядати питання виборності префектів. Головне, щоб не було половинчастих рішень, вони, як правило, роблять неефективною будь-яку реформу", - сказала екс-керівник Харківської обласної державної адміністрації.

Вона також додала, що необхідно уникнути примусового об'єднання територіальних громад і дати змогу жителям самим визначати формат створення ОТГ.

"Наприклад, якщо ми говоримо про добровільне об'єднання територіальних громад, то уряд насамперед має чути людей, а не "різати" території на свій розсуд. Саме "внизу", між селами й ОТГ є певні традиційні, історичні зв'язки і саме самі люди можуть визначати формат об'єднання. Їм просто треба допомагати", - сказала Світлична.


Повний текст інтерв'ю буде розміщено на головній сторінці сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Санкції США стали дуже своєчасною відповіддю на підривні дії РФ - Єнін

З огляду на нарощування РФ військової потужності на кордоні з Україною європейські народники вимагають термінових дебатів у ЄП

Варшава підтримує висилку Прагою російських дипломатів

Деескалація на українсько-російському кордоні залежить від Москви

РФ висловила "рішучий протест" проти рішення Чехії про вислання російських дипломатів із країни, побачивши в ньому "американський слід"

Британія підтримала рішення Чехії вислати російських дипломатів

Україна підтримує рішення уряду Чехії про вислання 18 російських дипломатів - Кулеба

Кулеба візьме участь у засіданні Ради міністрів Європейського Союзу в закордонних справах – МЗС

Макрон закликає "визначити червоні лінії" для Росії на тлі нарощування сил поблизу кордонів України

Джемілєв: Єрмак у порядку дискусії пропонував створити в парламенті групу "Крим"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА