Інтерфакс-Україна
21:14 25.05.2020

Азія може зайняти домінуючі позиції в світі в 21-му столітті

2 хв читати
Азія може зайняти домінуючі позиції в світі в 21-му столітті

Азія в 21-му столітті відіграватиме більш значну роль у міжнародних справах, заявив високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

"По-перше, ми живемо в світі без лідерів, в якому Азія буде грати все більш важливу роль в економічному плані, з точки зору безпеки та технологій. Аналітики давно говорять про кінець американської системи і про настання азіатського століття. Це зараз відбувається на наших очах", - сказав Боррель, виступаючи в понеділок по відеозв'язку на щорічній конференції дипломатів ФРН.

За його словами, "якщо 21-е століття виявиться азіатським, як 20-й був американським, пандемія може згадуватися як поворотний момент цього процесу".

Глава дипломатії ЄС вважає, що "попит на багатостороннє співробітництво ніколи не був таким великим, але пропозиція відстає".

За його оцінкою, це перша серйозна криза за останні десятиліття, коли США не очолили міжнародне реагування на неї. "Можливо, вони не турбуються з цього приводу, але куди не глянь, ми бачимо зростаюче суперництво, особливо між США і Китаєм", - додав Боррель.

У складній обстановці, на його думку, Євросоюз повинен слідувати "власним інтересам і цінностям" і уникати того, "щоб ті або інші використовували його в своїх цілях".

По-друге, зазначив глава європейської дипломатії, світ стає все більш цифровим, але також і більш керованим з боку держави. "Ключовими питаннями стануть: хто контролюватиме цифрові мережі? І хто встановлюватиме правила і стандарти?" - вважає Боррель.

По-третє, європейська модель глобалізації перебуває під тиском, сказав високий представник ЄС. Він вважає, що необхідний більш стратегічний підхід до того, щоб контролювати її уразливості і залежності.

За прогнозом Борреля, світ також "ризикує стати менш вільним, менш процвітаючим, більш нерівним, більш роздробленим".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА