21:00 26.05.2020

Пріоритетом України є мирний шлях урегулювання конфлікту на Донбасі - річна програма під егідою комісії Україна-НАТО

2 хв читати
Пріоритетом України є мирний шлях урегулювання конфлікту на Донбасі - річна програма під егідою комісії Україна-НАТО

Пріоритетними завданнями України є протидія збройній агресії РФ, відновлення територіальної цілісності, а також захист і відновлення прав своїх громадян, які постраждали від збройного конфлікту і/або перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму.

Про це йдеться в Річній національній програмі під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік, затвердженій указом президента України Володимира Зеленського №203/2020 і оприлюдненій на офіційному сайті глави держави у вівторок.

"Україна вважає пріоритетним мирний шлях урегулювання конфлікту, породженого збройною агресією Російської Федерації, але підтверджує своє право на самооборону, передбачене Статутом ООН, і наполягає, що остаточне вирішення конфлікту можливе лише за умови деокупації та відновлення конституційного ладу на тимчасово окупованих територіях України", - йдеться в тексті програми.

Згідно з документом, Україна віддана цілям Статуту ООН і поділяє принципи, втілені в НАТО, "такі як прагнення жити в мирі з усіма народами й урядами, рішучість захищати свободу, демократію та верховенство права, а також прагнення сприяти стабільності й добробуту в Північноатлантичному регіоні".

У контексті підготовки України до набуття членства в НАТО та ЄС пріоритетною у 2020 році залишатиметься діяльність, спрямована на збереження міжнародного консенсусу щодо надання підтримки Україні, продовження санкційного тиску на Російську Федерацію до припинення збройної агресії проти України, звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, а такожзвільненнятимчасово окупованих територій. Триватиме робота в рамках "нормандського" та інших переговорних форматів, а також Тристоронньої контактної групи з метою повного відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Особлива увага й надалі приділятиметься забезпеченню подальшої підтримки світовою спільнотою політики невизнання спроби анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя і необхідності посилення міжнародного моніторингу ситуації у сфері захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

Згідно з програмою, Україна продовжить брати участь в операціях і місіях під керівництвом НАТО і докладатиме зусиль для збереження миру та безпеки на євроатлантичному просторі, а також продовжить брати участь у роботі Ради євроатлантичного партнерства і в заходах програми "Партнерство заради миру та безпеки".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За заявою Коломойського відкрито ще чотири справи, де фігурує Порошенко, - адвокати

Путін і Порошенко не обмінювалися посланнями 12 червня 2014 року - Пєсков

У ВР зареєстровано проект постанови про призначення Уруського віце-прем'єром - міністром з питань стратегічних галузей промисловості

Зеленський доручив Степанову розібратися з медзабезпеченням ветеранів АТО/ООС

Тимошенко: Усе, що було за часів Порошенка, триває і нині

Тимошенко: Усе, що було за часів Порошенка, триває і нині

Київ очікує чітких пояснень РФ щодо висловлювання Гризлова про створення в Україні "ще двох держав"

Саакашвілі обговорив нову судову реформу з послами країн G7 в Україні

Лісову пожежу на Луганщині вдалося локалізувати, загрози поширення вогню немає

Зеленський пообіцяв ветеранам АТО/ООС поліпшення їхнього соціального захисту і скасування розважальних заходів у День пам'яті захисників України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА