Інтерфакс-Україна
16:14 27.05.2020

До КС надійшло подання депутатів щодо неконституційності закону про запобігання "законодавчому спаму"

2 хв читати
До КС надійшло подання депутатів щодо неконституційності закону про запобігання "законодавчому спаму"

До Конституційного Суду (КС) надійшло подання народних депутатів щодо відповідності Конституції змін до Регламенту Верховної Ради щодо протидії зловживанням парламентарями своїми правами, повідомляє КС.

"До Конституційного Суду України 27 травня надійшло конституційне подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури" від 16 квітня 2020 року № 561-IX", - йдеться у повідомленні суду, розміщеному на сторінці у Facebook.

За інформацією КС, суб'єкт права на конституційне подання вважає, що оспорюваний закон України не відповідає низці статей Основного Закону.

У своєму поданні, текст якого розміщено на сайті суду, депутати просять суд про невідкладний розгляд цього подання, оскільки йдеться про порушення прав парламентаріїв.

Автори подання апелюють до того, що при внесенні змін до чинних законів зміст і обсяг наявних прав і свобод не можуть бути обмежені. Ухвалений же закон, як зазначають парламентарії, передбачає позбавлення народного депутата права належним чином відстоювати законодавчу ініціативу, зокрема за допомогою внесення правок і пропозицій до проектів законів.

Серед авторів депутатського подання - парламентарії від фракції "Батьківщина": Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Вадим Івченко, Валерій Дубіль.

Як повідомлялося, 24 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури" №561-IX, який парламент ухвалив 16 квітня.

"Згідно з документом, у разі подання до законопроекту, що готується до другого читання (окрім проекту кодексу, законопроекту, що розглядається Верховною Радою за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок у кількості, що у п'ять разів або більше перевищує кількість статей проекту первинного законодавчого акта чи кількість пунктів проекту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій, поправок, такий законопроект може розглядатися за особливою процедурою", - йдеться в повідомленні.

Особлива процедура застосовується за пропозицією, підписаною не менш як однією третьою народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, підтриманою рішенням парламенту, ухваленим на пленарному засіданні більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, за умови надання народним депутатам порівняльної таблиці та супровідних документів до неї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА