Інтерфакс-Україна
16:27 29.05.2020

Угорці в Україні та українці в Угорщині розглядатимуться як надбання обох країн - проект спільного меморандуму

1 хв читати
Угорці в Україні та українці в Угорщині розглядатимуться як надбання обох країн - проект спільного меморандуму

Офіційна позиція українського уряду полягає в тому, що особи, які належать до угорської національної меншини в Україні, є історичним і культурним надбанням, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час прес-конференції в Будапешті в п'ятницю після зустрічі з міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сіярто.

"Я дозволю собі трохи відкрити невелику дипломатичну таємницю: в тому документі, який я сьогодні передав Петеру для розгляду угорською стороною (проект спільного меморандуму - ІФ) і внесення своїх пропозицій, є одна пропозиція, і в цій пропозиції написано, що українці в Угорщині та угорці в Україні є надбанням обох країн. Не проблемою, а надбанням. Я пишаюся тим, що в Україні є угорська національна меншина", - повідомив глава МЗС України.

Крім того, Кулеба запевнив, що уряд України не здійснює жодної інформаційної політики, спрямованої на якусь негативізацію угорців, що проживають в Україні та є невід'ємною частиною українського суспільства.

Як повідомлялося, Кулеба під час візиту в Будапешт передав офіційне запрошення президента України Володимира Зеленського прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану відвідати Україну в зручний для нього час, а також передав проект спільного меморандуму угорській стороні. "Я був радий передати сьогодні Петеру (Сіярто - ІФ) проект спільного меморандуму, над яким ми працюватимемо", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА