Інтерфакс-Україна
08:42 10.06.2020

В ЄС наголошують, що США не можуть впливати на роботу в рамках СВПД, оскільки вийшли з угоди

2 хв читати
В ЄС наголошують, що США не можуть впливати на роботу в рамках СВПД, оскільки вийшли з угоди

США більше не можуть впливати на роботу, яка триває в рамках спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної програми, оскільки Вашингтон вийшов з цієї угоди, заявив у вівторок глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на прес-конференції в Брюсселі після відеонаради з китайським міністром закордонних справ.

"США вийшли з СВПД, і тепер вони не можуть заявляти про те, що вони досі є його частиною. Вони вийшли, і це зрозуміло", - сказав він, додавши, що зроблений ними крок не дозволяє їм намагатися вводити ембарго на поставки зброї Ірану.

Раніше в червні держсекретар США Майк Помпео заявив, що в Вашингтоні розробили план з метою запобігання можливості поставок озброєнь до Ірану з Росії і Китаю після того, як закінчиться термін збройового ембарго в жовтні цього року.

"Як ви зазначили, в жовтні цього року, 18 жовтня, Росія зможе продавати обладнання Ірану. Вона це опрацьовує. Китай зможе продавати танки Ірану ... У нас є план, який, як ми вважаємо, може успішно запобігти цьому", - сказав Помпео в інтерв'ю в подкасті American Enterprise Institute. Детально про цей план він не розповів.

Держсекретар США додав, що Вашингтон вважає небезпечним дозволити Ірану отримати можливість озброїтися і придбати у Росії висококласні системи озброєння.

Резолюція РБ ООН 2231, прийнята в липні 2015 року, вводить заборону на постачання Ірану важкого озброєння до 18 жовтня 2020 року і ракетного озброєння - до 2023 року. Термін закінчення ембарго передбачений Спільним всеосяжним планом дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми.

Вашингтон, який відмовився від СВПД, домагається продовження терміну ембарго прийняттям відповідної резолюції РБ ООН. Так, раніше спецпредставник США з Ірану Браян Хук заявив, що США задіють усі можливі інструменти, щоб домогтися продовження ембарго на поставки озброєнь Ірану, навіть якщо РБ ООН накладе вето на відповідний американський проект резолюції.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський повідомив про початок спільної з лідерами країн Європи роботи над новою безпековою архітектурою для України

Посилені санкції ЄС за відмову Путіна до переговорів буде включати, серед іншого, бан на відновлення "Північного потоку-1" та "Північного потоку-2" - фон дер Ляєн

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА