Інтерфакс-Україна
19:15 10.06.2020

Зеленський телефоном попросив міністра економіки скасувати спецмито 18% на імпорт полімерних матеріалів

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський після скарг бізнесу на зустрічі у Чернігові зателефонував міністру економіки Ігорю Петрашку щодо необхідності скасування попереднього спецмита 18% на імпорт полімерних матеріалів, введеного з 8 червня цього року на термін 200 днів.

"Міністерство економіки узагальнило це питання - і це була помилка. Не треба узагальнювати. Треба скасовувати це мито. Вирішення цього питання зрозуміле, і ми це зробимо", - наводить слова глави держави його прес-служба в середу.

Представники легкої промисловості наголосили, що для їхньої галузі найважливіше - це збереження робочих місць. Але внутрішній ринок України, де обсяг споживання сягає щонайменше 170 млрд грн, на сьогодні заповнений контрабандою та секонд-хендом, а частка продукції вітчизняних виробників - 15-20%. Підприємці закликали владу при закупівлі засобів індивідуального захисту надати пріоритет українським виробникам, які переорієнтувалися на виготовлення цієї продукції через епідемію коронавірусу.

Президент України повідомив, що особисто контролює це питання і що ДП "Медичні закупівлі України" незабаром розпочне закупівлю засобів індивідуального захисту насамперед у українських виробників. Глава держави пояснив, що з початку епідемії коронавірусу через повну відсутність в українських лікарнях та аптеках засобів індивідуального захисту було ухвалено рішення закуповувати медичні товари за кордоном через спеціальний фонд. Але коли закупівлі медзасобів були передані в Міністерство охорони здоров’я, пріоритетом стали національні виробники.

"МОЗ поставили завдання №1: зустрітися з вітчизняними виробниками, які мали за цей час переорієнтуватися на своє виробництво, і працювати насамперед з нашими виробниками", - наголосив Зеленський.

Як повідомлялося, раніше проти введення спецмита, ініціатором якого виступив єдиний виробник такої продукції в Україні ТОВ "Карпатнафтохім", висловлювалися виробники пластикових труб, віконних систем, кабельної продукції. Вже після його введення з проханням переглянути рішення Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) до Мінекономіки звернулися Американська торговельна палата в Україні та Спілка українських підприємців. Асоціації також звернулися за підтримкою до Офісу президента України, прем'єр-міністра, Антимонопольного комітету України та Офісу простих рішень та результатів.

Тижнем раніше на зустрічі з бізнесом у Хмельницькій області Зеленський зателефонував голові правління Укрексімбанку і попросив вирішити проблеми з реструктуризацією кредитів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет до $1,01 трлн у 2026 фінроці, скоротити невійськові видатки

ЄС конфіскує мільярди російських активів для компенсації західним інвесторам - Reuters

Сибіга: Україна наполягає на посиленні тиску на РФ, її короткочасні перемир"я – це тільки маніпуляції

Яценюк про угоду щодо корисних копалин: історичне визнання війни росії проти України

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

Стефанішина про взаємини з Угорщиною: Є неприємне відчуття з приводу агресивної риторики, але є діалог і порозуміння

Виконувач обов’язків президента Південної Кореї оголосив про відставку за власним бажанням

Порошенко: Резолюція ЄНП підтвердила підтримку України та вимогу справедливого миру

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА