Інтерфакс-Україна
11:54 11.06.2020

Мінфін має знайти джерела для підвищення зарплат медикам

2 хв читати
Мінфін має знайти джерела для підвищення зарплат медикам

Міністерство фінансів має знайти джерела для підвищення зарплат медикам, а не тільки на доплати в рамках боротьби з епідемією COVID-19, вважає голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"Міністр фінансів Сергій Марченко запевняє, що угода з МВФ дозволить профінансувати зарплати, пенсії, доплати лікарям, підтримати соціально вразливих українців. А також дасть можливість спрямувати значні кошти на фонд боротьби з коронавірусом. Сподіваюсь, що Мінфін зможе знайти додаткові ресурси не лише на доплати, а й на фінансування програми підвищення зарплат", - написав він у мережі Facebook.

Радуцький нагадав, що місяць тому президент (Володимир Зеленський - ІФ) доручив Кабміну знайти 11 млрд грн для збільшення оплати праці всім медичним працівникам. "МОЗ погодив дату - з 1 липня 2020 року. Підвищення зарплати має становити до 50%", - зазначив він.

Голова комітету наголосив, що необхідність підвищення зарплат медпрацівникам зумовлена декількома причинами, зокрема другим етапом медреформи і боротьбою з поширенням коронавірусу.

"Другий етап реформи вимагає від медиків мобілізуватись та почати працювати в нових конкурентних умовах, фактично змагатись за пацієнта. Але чи маємо ми право вимагати від лікарів мобілізації та роботи за новими стандартами, якщо вони сьогодні отримують дійсно жебрацькі зарплати? У людей немає ані мотивації, ані бажання щось змінювати, сприймати нове", - наголосив Радуцький.

Він нагадав, що з початку епідемії в Україні захворіли понад 5 тис. медпрацівників, зокрема не тільки медиків, які безпосередньо займаються боротьбою з вірусом і, відповідно, отримують 300-відсоткову надбавку до зарплати.

"Хворіють не лише лікарі екстреної допомоги чи інфекційних лікарень. Будь-який медик сьогодні у зоні ризику. І це ще одна причина матеріально підтримати всіх наших медиків та медичний персонал. Якщо це не зробити терміново, ми поступово втратимо значний відсоток медичних працівників", - вважає голова парламентського комітету.

Радуцький зазначив, що, згідно з офіційною статистикою Міністерства охорони здоров'я, наразі дефіцит лікарів-епідеміологів в обласних лабораторних центрах України становить 48%, лаборантів-гігієністів - 51%, лікарів-вірусологів - 41%.

"МОЗ розробило кілька механізмів, як перенавчати лікарів, аби забезпечити мінімальний рівень лікарів-вірусологів та інших спеціалістів. Але будь-які зусилля профільного міністерства будуть наштовхуватись на все більш гостру проблему дефіциту медичних кадрів", - написав він.

Радуцький повідомив, що як голова комітету провів низку зустрічей і консультацій із приводу можливих джерел фінансування.

"Остаточних рішень очікуємо від наших профільних міністрів. Це питання перебуває на контролі комітету. Вважаю його одним з першочергових. Даємо людям обіцянки – маємо їх виконувати", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА