Інтерфакс-Україна
18:10 11.06.2020

Поправку, що дозволяє отримувати інформацію про робочі зустрічі та наради в ОП, відхилив комітет ВР - депутат

2 хв читати
Поправку, що дозволяє отримувати інформацію про робочі зустрічі та наради в ОП, відхилив комітет ВР - депутат

 

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики відхилив поправку до законопроекту №3355-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства", що дає змогу отримувати інформацію про робочі зустрічі й наради в Офісі президента України (ОП), повідомив народний депутат фракції "Голос" Ярослав Юрчишин.

"Щойно на комітеті з питань антикорупційної політики розглядалися правки до сумнозвісного законопроекту, який дозволяє приховувати статки через дітей, зареєстрованих за іншою адресою. І однією з правок, поданою депутатами фракції "Голос" Железняком і Юрчишиним, яка дозволяла б і зобов'язувала Офіс президента надавати публічну інформацію: хто й коли відвідує ОП, які наради проводяться, яка посада, мета візиту і ПІБ людини, яка туди заходить. Це необхідно для того, щоб зрозуміти: хто впливає на ухвалення рішень людини, яка є основною в системі ухвалення рішень у країні, а також на людей, які її оточують", - розповів Юрчишин агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

За словами депутата, він і його колеги подали низку правок до різних законодавчих актів, які уможливили б отримання інформації про робочі зустрічі й наради в Офісі президента.

"Спочатку вдалося проголосувати за цю правку. Тут включився один зі співавторів законопроекту Сергій Іонушас, який публічно заявив, що ця правка не погоджена з ОП, а тому не може бути прийнята. Стався публічний тиск на представників "монобільшості", і правку було переголосовано", - додав член фракції "Голос".

Юрчишин переконаний, що, отже, Офіс президента визнав, що він керує законодавчим процесом у Верховній Раді.

"ОП є що приховувати, ОП фактично визнає, що керує законодавчим процесом у парламенті. Звісно, ми ставитимемо на підтвердження нашу правку в сесійній залі. Ми як громадяни маємо право знати: з ким, про що і як спілкується наш президент і його команда. Ця практика є в багатьох розвинених країнах, і ми боротимемося, щоб президент був підзвітним суспільству", - резюмував нардеп.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА